in

Ali Arcak kimdir nereli kaç yaşında?

Ali Arcak kimdir, nereli, kaç yaşında soruları son günlerde çok fazla merak ediliyor. Ünlü yönetmen ve senaryo yazarı Tomris Giritoğlu’nun babası olarak tanınan Ali Arcak kimdir, nereli, kaç yaşında soruları merak ediliyor. Yazdığı kitaplarla da gündeme gelen Ali Arcak kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Ali Arcak kimdir, nereli, kaç yaşında sorularının yanıtları…

Başarılı alan kitapları yazarı kimliğiyle tanınan Ali Arcak kimdir, nereli, kaç yaşında soruları oldukça merak ediliyor. Aynı zamanda ünlü yönetmen Tomris Giritoğlu’nun da babası olarak bilinen Ali Arcak kimdir, nereli, kaç yaşında soruları araştırılmaya devam ediyor. Peki, Ali Arcak kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Ali Arcak kimdir, nereli, kaç yaşında sorularının yanıtları… 

Ali Arcak kimdir, nereli, kaç yaşında? 

Ali Arcak’ın asıl mesleği hakimlik olarak biliniyor. Aslen Antakyalı olan Arcak, Sakine Günaydın ile evlidir. Konya ve Adana gibi birçok ilde ikamet eden Ali Arcak, yazdığı kitaplarla ve başarılı çalışmalarıyla da oldukça takdir edilen bir insan. Kişisel bilgileriyle ilgili çok fazla bilgi bulunmasa da Tomris Giritoğlu ve Başar Arcak isimli iki çocuğu var. 

Kitapları 

Kamulaştırma Davaları ve Devletleştirme 

Kamulaştırmasız El Koyma El Atmanın Önlenmesi ve Tazminat Davaları 

Tomris Giritlioğlu kimdir? 

1957 doğumlu Tomris Giritlioğlu, yönetmen, senaryo yazarı, yapımcı, proje tasarımcısı kimlikleriyle tanınıyor. 1957 yılında Konya’nın Kadınhanı ilçesinde doğdu. Antakyalı bir ailenin çocuğudur. Babası o sırada Kadınhanı’nda hakimlik yapan Ali Arcak, annesi Sakine Arcak (Günaydın) idi. Çocukluğunun ilk yılları Adana’da geçti. İlkokul 3. sınıftan sonra eğitim hayatına TED Ankara Koleji’ne devam etti. Yükseköğrenimini Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. 

1999 yılında yönetmenliğini yaptığı Salkım Hanımın Taneleri adlı film ile üne kavuştu. Film, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Film” ödülünü; Ankara Uluslararası Film Festivali’nde ise Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü’nü aldı.  

Sanatçı, emekli olduktan sonra özel televizyonlar için dizi film projeleri üretmeye başladı. Dizilerin kiminde yapımcı kiminde ise proje tasarımcısı olarak görev aldı. Türkiye’de ‘dönem dizisi’ akımını başlatan kişi oldu ve ‘Kuruşun Yarası’ ‘Çemberimde Gül Oya’, ‘Ihlamurlar Altında’‘Hatırla Sevgili’, ‘Karayılan’, ‘Asi’, ‘Gönülçelen’, ‘Kasaba’, ‘Bu Kalp Seni Unutur mu?’, ‘Her Şeye Rağmen’ ürettiği yapımlardandır. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0