in

Azmi Hamzaoğlu kimdir, nerelidir? 

Pek çok kurumda görev yapan ve sayısız insanı iyileştiren Azmi Hamzaoğlu kimdir, nerelidir sorularıyla araştırılmaya başlandı. Profesör Dr. Azmi Hamzaoğlu, ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak tanınıyor. Ayrıca efsane futbolcu Lefter’i ameliyat eden başarılı doktor Azmi Hamzaoğlu kimdir, nerelidir sorularıyla bir kez daha gündemde. Peki, Azmi Hamzaoğlu kimdir, nerelidir? İşte tüm detaylar… 

Azmi Hamzaoğlu kimdir, nerelidir soruları son günlerde birçok kişi tarafından araştırılıyor. Sayısız kurumda görev alan ve birçok hastasını tedavi eden başarılı doktor Azmi Hamzaoğlu’nun hayatı merak edilmeye devam ediyor. Peki, Azmi Hamzaoğlu kimdir, nerelidir? Sizler için hazırladığımız haberimizde Azmi Hamzaoğlu kimdir, nerelidir sorularını yanıtladık. İşte tüm detaylar… 

Azmi Hamzaoğlu kimdir, nerelidir?  

11 Şubat 1956 yılında Sinop Ayancık’ta doğdu. İlk ve ortaokulu Ayancık’ta okudu. Kabataş erkek lisesini birincilikle bitirdi. 1973 – 1979 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1979 yılında doktor oldu. 1979 Yılı Mayıs ayında İ.Ü. Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde asistanlığa başladı. 1979 – 1983 yılları arasında İ.Ü. Tıp Fakültesi Hastanesi’nde uzmanlık eğitimi gördü. 1983 yılında Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı oldu. 1983-1985 yılları arasında eş durumundan İstinye Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini yaptı. O dönem İstinye Devlet Hastanesi’nde ortopedi kliniğini kurdu. İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde akademik kariyer yaptı ve 1989 yılı ekim ayında doçent oldu. 

1989 yılı Aralık ayında ABD’ye çalışmaya gitti. Omurga Cerrahisinde dünyanın en iyisi kabul edilen ABD Minnesota Omurga Cerrahisi merkezinde iki yıl çalıştı. 1991 Yılında Japonya’ya gitti. University of Hokkaido’da çalıştı. 1992 – 2003 yılları arasında Florence Nightingale Hastanesi’nde çalışmaya başladı. 1996 yılında profesör oldu.  

2003 yılından sonra Florance Nightingale Hastanesi’nde tam zamanlı olarak çalışmaya başladı. Burada hem ortopedi kliniğini, hem de Türkiye’Nin ilk omurga cerrahisi merkezini kurdu. 2003 yılında Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nin rektörü oldu. Halen kürsü başkanı. 

Dünyanın sayılı uzmanlarından biri olan Hamzaoğlu babasının zoruyla girdiği Tıp Fakültesi’nde ilk iki yıl derslerini asıp ikmale kaldı. Daha sonra babasının ciddileşen tavrı nedeni ile 3 sınıfta çalışmaya başladı. Sonra da kimse onu durduramadı. Çocukluk arkadaşlarından birinin ortopedik sorunundan dolayı Ortopedi bölümünü seçti. Dünyanın sayılı uzmanlarından biri olmasına rağmen babası “Kırık çıkıkçı Melek Hanım’da aynı işi yapıyor.” diyerek sitem etti hatta tam 2 yıl onunla konuşmadı. 

2002’de rahatsızlanan ve hiç yürüyemeyecek hale gelen efsane futbolcu Lefter Küçükandonyadis’i tedavi için Aziz Yıldırım ABD’ye göndermek istediyse de o Prof. Hamzaoğlu’na tedavi olmak istedi. 9 saat süren bir ameliyattan sonra tamamen yürüyecek hale geldi. Prof. Hamzaoğlu Mesut Yılmaz’ın eşi Berna Yılmaz ve Tüsiad Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ı da ameliyat etmişti. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0