in

Özgür Güneri kimdir, nereli? 

Özgür Güneri kimdir, nereli soruları son günlerde birçok kişi tarafından araştırılıyor. Kariyeri ve kripto para borsalarına yönelik bakış açısı hakkında merak edilen pek çok soru var. Özellikle kripto para borsasında yaşanan değişimler sonucunda Özgür Güneri kimdir, nereli soruları da gündeme geldi.Peki, Özgür Güneri kimdir, nereli? İşte tüm detaylar… 

Kripto para borsasında yaşanan değişimlerin ardından Özgür Güneri kimdir, nereli soruları gündeme getirildi. Özgür Güneri’nin BtcTurk ve Bitcoin ile ilgili analizleri oldukça ses getirmişti. Güneri, yeniden sanal para piyasasında yaşanan dalgalanmaların ardından merak eden yorumlarıyla araştırılıyor. Peki, Özgür Güneri kimdir, nereli? İşte Özgür Güneri kimdir, nereli sorularının detaylı cevapları… 

 Özgür Güneri kimdir, nereli? 

Özgür Güneri, 1972 senesinde Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. Lise de dahil olmak üzere liseye kadar olan eğitim hayatını Gaziantep’te tamamlamıştır. Ardından üniversite için İstanbul’a gelmiştir. Marmara Üniversitesi’nin İngilizce İşletme bölümünde öğrenim görmeye başlamıştır ve bu bölümden mezun olmuştur. Aynı zamanda üniversitede öğrenim gördüğü dönemde, 1991 senesinde Global Menkul Değerler Araştırma Bölümü’ne başlamıştır. London Business School’dan MBA derecesine sahip olan biridir. Türkiye’deki farklı sektörleri ve bu sektörlere hizmet veren şirketleri finansal analist olarak inceleyen Özgür Güneri, farklı ülkelerde de görev yapmıştır. Romanya ve Mısır ülke analisti olarak çalışmış olan Özgür Güneri; Mısır/Kahire ve New York ofislerinin kuruluşunda da görev almıştır. 1998 yılının sonuna yaklaşılması ile beraber; Egebank Grubu’na katılmıştır ve bu katılım sonucunda Portföy Yönetim Şirketi kurulmuştur. 2000 yılına gelinmesi ile beraber de Finansbank Grubu’nda görev yapmaya başlamıştır. 

2000 yılı ile 2013 yılları arasında Finans Portföy Yönetimi A.Ş.’de görev yapmıştır. Bu yıllar arasında sırası ile bulunduğu pozisyonlar ise; Genel Müdür Yardımcısı, Chief Investment Officer, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olmaktadır. Türkiye’de ve Gelişmekte Olan Avrupa’da ilk Borsa Yatırım Fonu’nun kurulmasını sağlayan ekibin lideri olarak görev almıştır. 2013 senesinde ise Finansinvest Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanması ile beraber 2018 yılının ocak ayına kadar bu görevine devam etmiştir. 

Özgür Güneri’nin üzerinde çalıştığı alanlardan biri, kurumsal finansal yatırım hizmetleridir. 2018 yılı ile beraber de bu alanda daha aktif çalışma göstermeye başlamıştır. BtcTurk’ün başına geçmiş ve yeni nesil finansal hizmetler konusunda birçok adım atmıştır. BtcTurk’ün CEO’su olarak çalışmaya devam etmektedir. BtcTurk; Türkiye’nin ilk ve dünyanın dördüncü kripto para borsası olarak faaliyet göstermektedir. BtcTrader; blockchain ve kripto paralar konusunda teknoloji geliştirilmesi üzerine çalışmaktadır ve bu şirketin CEO’su da Özgür Güneri’dir. BCTR Blockchain Türkiye platformunun Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta ve blockchain ekosisteminin daha ileriye gidebilmesi için aktif olarak görev almaktadır. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0