in

Dana Brooke kimdir? 

Basketbolcu Enes Kanter’in Amerikan sevgilisi Dana Brooke kimdir sorusuyla gündemde. Asıl adı Ashley Mae Sebera olan Dana Brooke, WWE güreşçisi olarak da tanınıyor. 29 Kasım 1988 tarihinde dünyaya gelen Dana Brooke kimdir sorusuyla araştırılmaya devam ediyor. Peki, Dana Brooke kimdir? İşte tüm detaylar… 

Amerikalı profesyonel güreşçi ve vücut geliştirici olarak tanınan Dana Brooke kimdir sorusuyla gündemdeki yerini aldı. Türk basketbolcu Enes Kanter ile yaşadığı ilişki sonrasında magazin gündeminde de adından çokça söz ettiren Dana Brooke araştırılmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Brooke, günümüzde WWE güreşçisi olarak tanınıyor. Peki, Dana Brooke kimdir? İşte, Dana Brooke kimdir sorusunun detaylı yanıtı… 

Dana Brooke kimdir?  

Atlamacı olarak kısa bir süre çalıştıktan sonra, Sebera 18 yaşında jimnastiğe başladı. Birçok sakatlık yaşadı, bileklerini kırdı, bunun sonucunda Sebera jimnastiği bırakıp fitness ve bodybuilding’e yöneldi. 2011 ile 2012 yılları arasında Sebera çeşitli şampiyonluklar kazandı. National Physique Committee etkinliğinde, 2012’deki International Federation of BodyBuilding & Fitness etkinliğinde çeşitli şampiyonluklar kazandı. Ayrıca 2013’te yapılan European Arnold Classic’te 12.’lik, 2015’te yapılan Arnold Sports Festival’de ise 13.’lük kazandı. 

Sebera 2013 senesinde WWE ile sözleşme imzaladı ve NXT’de çalışmaya başladı. Sebera ring isminin Dana Brooke olduğunu açıkladı. Brooke ilk kez Eylül’deki NXT TO’da Tyler Breeze ile arka alanda gözüktü.18 Eylül’de ise ilk kez ring içi debutunu yaptı. Live Event’da yapılan maçta Bayley ile takım olan BrookeAlexa Bliss & Sasha Banks ikilisine kaybetti. Brooke televizyon debutunu ise 15 Nisan 2015’te yaptı. İlk maçında Blue Pants ile karşılaştı ve onu yendi. NXT’nin 29 Nisan’daki bölümünde Brooke ile Bayley karşılaştı. BrookeEmma’nın Bayley’i oyalaması sonucu maçı kazandı. Daha sonra Emma ve Brooke birlikte takılmaya başladılar. 7 Mayıs’taki NXT şovunda bir kez daha karşı karşıya geldiler fakat EmmaBayley’e bir kez daha saldırdı. Charlotte Bayley’i kurtarmaya geldi fakat Charlotte’u da halt ettiler. NXT TO: Unstoppable’da bir tag team maçı ayarlandı ve kaybettiler. 26 Ağustos’ta F4W maçında Brooke vs Emma vs Charlotte vs Becky Lynch maçı ayarlandı ve Emma kazandı. 

Eylül’de Brooke ve Emma, yeni debut yapan Asuka ile bir feud başlattılar. NXT TakeOverRespect’de BrookeAsuka ile karşılaştı fakat kaybetti. Brooke ve EmmaAsuka ile uğraşmaya devam ediyordu. 16 Aralık’ta NXT TakeOverLondon’da Emma vs Asuka maçı yapıldı ve Brooke’un maça müdahelesine rağmen Emma maçı kaybetti. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0