in

Davut Tatar kimdir, nereli, kaç yaşında? 

Ünlü müzik sanatçısı Davut Tatar kimdir sorusuyla araştırılıyor. Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk olan Şarkısı Yudum’un babası Davut Tatar nereli sorusu da yanıt bekliyor. Ayrıca Davut Tatar kaç yaşında sorusu da merak edilen bir diğer başlık. Kızı gibi kendisi de müzik ile ilgilene Tatar’ın hayatı arama motorlarında da sıkça araştırılmaya başlandı. Peki, Davut Tatar kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Davut Tatar kimdir, nereli, kaç yaşında sorularının detaylı yanıtları… 

Şarkıcı Yudum Tatar’ın babası, Davut Tatar kimdir sorusuyla gündemdeki yerini aldı. Pek çok televizyon kanalına katılan ve müzik ile uğraşının genetik olduğunu vurgulayan Yudum’un babası da müziğe ilgi duyuyor. Davut Tatar nereli sorusu merak edildiği gibi Davut Tatar kaç yaşında sorusu da yanıt bekliyor. Peki, Davut Tatar kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Davut Tatar kimdir, nereli, kaç yaşında sorularının detaylı cevapları… 

Davut Tatar kimdir, nereli, kaç yaşında? 

19 Şubat Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk olan Şarkısı Yudum’un babası Davut Tatar’dır. Davut Tatar Şarkıcı Yudum Tatar’ın babasıdır. Davut Tatar Ardahanlı olarak bilinmektedir. Davut Tatar da kızı gibi müzikle ilgilenmektedir. 

Yudum Tatar kimdir? 

Yudum Tatar (d. 1978, Ardahan),Türk Halk Müziği sanatçısı, besteci ve söz yazarıdır. Annesi Erzincanlı, babası Ardahanlı olan Yudum, doğumundan 6 ay sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. Başta dedesi Enver Tatar ve babası Davut Tatar olmak üzere, Yudum’un ailesindeki her fert müzik sevgisine sahip ve her biri en az 1 enstrüman çalıp söylemektedir. Böylesine müzisyen bir aile içerisinde yetişen Yudum, 6 yaşında okuma yazma bilmeden bağlama çalmaya başladı. 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı, Çalgı Eğitim Bölümü sınavlarına giren Yudum, babası Davut Tatar’ın sınav öncesi kendisine vermiş olduğu eğitimin katkısıyla sınavı kazandı. 11 yaşındayken Gülhane’de yapılan ses yarışmasına katılan Yudum, bu yarışmada birincilik elde ederek “Altın Lale” ödülünü kazandı. Orta okul, lise ve üniversiteyi İTÜ’de iyi derece ile tamamlayıp 2001 yılında da mezun oldu. 

Bir yandan eğitim hayatını sürdürüp, bir yandan da müzik piyasasında ilerlemeyi hedefleyen Yudum 1997 yılında Nejat Alp’in “Nerdesin” adlı parçasına yaptığı düetle müzik piyasasına adım attı. Yapmış olduğu bu düetle sektörde birçok yapımcının dikkatini çeken Yudum, Ulus Müzik’le anlaşarak albüm çalışmalarına başladı. 1998 yılında ilk albümü olan “Bir Yudum Sevgi” yi çıkardı. 350 binlik satış rakamı yakalayan bu albümün ardından 2000 yılında “Yaban Gülü”, 2003 Yılından “Yollar Hasta Ben Yorgunum”, 2007 Yılında “Türlü Türlü” ve 2009 Yılında “Haber Saldım” albümlerini çıkardı.Müzik hayatındaki tecrübesini ve başarısının sırlarını gelecek nesillere aktarmak ve yeteneği olanları müzik dünyasına kazandırmak adına 2001 yılında ailesinin desteği ile Avcılarda T.C Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Yudum Müzik Merkezini kuran Yudum, 2003 yılında da Küçükçekmece Sefaköy’de Özel Yudum Müzik Merkezinin şubesini açtı. 

Yudum’la birlikte 3 çocuk sahibi olan Tatar ailesinde diğer kardeşler bağlama ve ud çalarken baba Davut Tatar iyi derecede bağlama çalmakta. Anne Gönül Tatar’da son derece iyi bir sese ve yoruma sahiptir. Müziğe başladığı ilk günden beri anne, baba ve kardeşlerinin desteğini arkasına alarak müzik hayatını sürdüren Yudum için hayattaki en büyük değeri ailesidir.Hâlen Haliç Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan Yudum’un ilerleyen yıllardaki en önemli hedefi müzik konusunda akademik kariyer yapmak. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0