in

Büyük Aile Çiftliği nerede çekildi? 

Büyük Aile Çiftliği nerede çekildi sorusu son günlerde pek çok kişinin gündeminde. TRT Belgesel’de yayınlanan ve birçok takipçisi bulunan bu program merak edilmeye devam ediyor.  9 çocuklu bir ailenin doğal yaşamını konu alan Büyük Aile Çiftliği nerede çekildi sorusunu sizler için yanıtladık. Peki, Büyük Aile Çiftliği nerede çekildi? İşte tüm detaylar… 

TRT Belgesel kanalının gözde programlarından biri olan Büyük Aile Çiftliği nerede çekildi sorusu pek çok kişi tarafından araştırılıyor. 9 çocuklu bir çiftin doğal yaşamını konu alan ve oldukça ilgi çeken bu program, ülkemizde de ilgi görmeye devam ediyor. Peki, Büyük Aile Çiftliği nerede çekildi? İşte, Büyük Aile Çiftliği nerede çekildi sorusunun detaylı cevabı… 

Büyük Aile Çiftliği nerede çekildi? 

İngilizce adı ‘Our Yorkshire Farm’ olan Büyük Aile Çiftliği, İngiltere’nin 2000 dönümlük kırsal arazisinde yaşayan ve hayatlarını çiftçilik yaparak geçiren 9 çocuklu bir aileyi konu alıyor. Çift Amanda Owen (46) ve Clive Owen (67). Röportaj 2020 yılına ait. Çocuklarının adları ise RavenAnnasClemmie, Nancy, Sidney, Miles, Violet, Edith ve Reuben. Amanda, 1. 87 (6ft 2in) boyuyla annesi gibi modellik yapan bir kadınken, çiftçilikle ilgili bir kitabı okuduğu sırada bu hayatından nefret ettiğini fark ediyor ve ülkenin çeşitli yerlerindeki çiftliklerde çalışmak için kendini yollara vuruyor. Ardından, bir gün o kırsallarda yaşayan ve kendinden 21 yaş büyük olan Clive ile tanışıyor. Aşık oluyor ve 2000 yılında evleniyorlar.  

Ailenin geçim kaynağı sayısı bini aşan koyunları. Bu koyunlarla evin en küçüğü, 4 yaşındaki Nancy’den itibaren herkes ilgileniyor ve herkesin çiftlikte yapacak bir sürü işi var. Amanda ve Clive çocuklarını hayatın her alanına dahil ederek onları hayata karşı sıkı bir şekilde hazırlıyorlar. Mesela, yaşları 8 ve 10 olan çocukları, koca arazide ölü bir koyunu bulup, koyunun küpesindeki numarayı almaları için 1 saat araştırma yapmaya yolluyorlar. En büyük oğulları, köpekleri için kulübe yapıyor; eski bir traktörü tamir ediyor. Kısaca, herkes sorumluluğunu biliyor ve harekete geçiyor. Program ve aile hakkında birkaç bilgi daha; Program 2015 yılından beri devam ediyormuş sanırım ama 2018 yılında yayınlanmış. 2015 yılında çiftin 8 çocuğu varmış. Program, şimdilik 3 sezon. Amanda, Clemmie adlı çocuğunu evde doğurmuş. Çiftin en büyük çocukları raven (20), hayali olan veterinerlik eğitimini almak için çiftlikten ayrılmış. Evlerini ve suyu şömine ateşiyle ile ısıtıyorlarmış. Sularını nehirden sağlıyorlarmış. 

Comments

Leave a Reply
  1. Clive gardaşım ingilizce bilmiyorum.Sizi beğenerek ve imrenerek ailemle birlikte seyrediyoruz. Sana bir fikir vereyim.Koyunları kırkarken sehpa yap paletten. Daha kolay kırkarsın Belin ağrımaz.Ayrıca beni yanına almanı çok isterim. Allahım koyunlarına bereket versin gardaşım.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0