in

Dilge Timoçin kimdir?

Dilge Timoçin kimdir sorusuyla arama motorlarında araştırmalarda bulunan vatandaşlar kişi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek istiyor. Amerika’da yaşanan ırkçılık olayları sırasında Türkiye’ye son durumu aktaran Dilge timoçin kimdir? Geçtiğimzi Cuma günü yaşanan İzmir depremi hakkında sosyal medyadan da açıklamalar yapan Dilge Timoçin nerede yaşıyor? Dilge Timoçin hangi kurumda çalışıyor? İşte, detaylı bilgiler…

2017 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile gerçekleştirdiği görüşmesini son dakika olarak anlatmasıyla tanınan Dilge Timoçin bugünlerde sosyal medyada gündeme geliyor. Yaz aylarında ABD’de yaşanan ırkçılık karşıtı sokak olayları konusunda Türkiye’ye son gelişmeleri aktaran Dilge Timoçin İzmir depremi hakkında da son bilgileri aktarıyor. Peki, son günlerde sıkça araştırılan gazeteci Dilge Timoçin kimdir? Dilge Timoçin hangi medya kuruluşlarında çalıştı? İşte hakkında tüm merak edilen bilgiler…

DİLGE TİMOÇİN KİMDİR?
1980 yılında İzmir’de doğan Dilge Timoçin Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu. Üniversite yıllarında NTV’de gazetecilik mesleği kariyerine başlayan Timoçin, o dönem Mithat Bereket yönetiminde olan dış haber masasında stajyer olarak çalışmış.

2008 yılına kadar NTV’de farklı farklı görevlerde yer alan Dilge Timoçin ardından dış haber sorumlusu olarak Habertürk’e transfer oldu.

ShowTV’de dış haber editörü ve spiker olarak çalışan Dilge Timoçin, Al Jazeera Türk’ün kuruluş aşamasında yer aldı.

2016 yılında Washington merkezli basın kuruluşu Voice of America’nın bünyesine katılarak ABD’ye giden Timoçin, kuruluş bünyesinde muhabir ve prodüktör olarak görev yapmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0