in

Tülin Örsek kimdir, nereli, kaç yaşında? 

Bir dönem Yeşilçam’da fırtınalar estiren Tülin Örsek kimdir sorusuyla araştırılıyor. Sektörde uzun yıllar çalışmasa da pek çok yapımda rol alan Tülin Örsek nereli sorusuyla da merak ediliyor. Ayrıca internet kullanıcılarının araştırmalarına göre Tülin Örsek kaç yaşında sorusu da yanıt bekleyen başlıklar arasında. Sinemada zirvesini, Orhan Gencebay’ın da başrollünü üstlendiği Bir Derdim Var filmiyle yapmıştı. Peki, Tülin Örsek kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Tülin Örsek kimdir, nereli, kaç yaşında sorularının detaylı yanıtları… 

Belalılar ve Bir Teselli Ver filmlerinde aldığı rollerle akıllara kazınan Tülin Örsek kimdir sorusuyla gündemdeki yerini aldı. Arama motorlarında sıkça araştırılan Tülin Örsek nereli sorusu da merak ediliyor. Sinema sektöründe uzun yıllar çalışmasa da birçok kişinin gönlünü fetheden güzel oyuncu Tülin Örsek kaç yaşında sorusuna yanıt aranıyor. Peki, Tülin Örsek kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Tülin Örsek kimdir, nereli, kaç yaşında sorularının cevapları yanıtları… 

Tülin Örsek kimdir, nereli, kaç yaşında? 

1 Ocak 1952 tarihinde doğan Tülin Örsek hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor. Kariyerinin zirvesini yaşadığı Bir Teselli Ver filmi, aynı zamanda Orhan Gencebay’ın ilk oynadığı film olma özelliği de taşımakta. Bir Teselli Ver ve Belalılar filmlerinden hatırlanan güzel oyuncu Türk Sinemasına 1970’li yıllarda girdi. Az sayıda filmde oynayarak, sektöre veda etmiş.  

Tülin Örsek’in en büyük ses getiren yapımı ise Bir Teselli Ver filmi oldu. 1971 yılında piyasaya çıkan filmde hayat verdiği Nermin karakteri pek çok kişi tarafından çok sevilmişti. Filmde, müziğe tutkun bir gencin, çalıştığı fabrikada patronun kızıyla yaşadığı ilişki ve bu ilişkinin sınıfsal ayrımlar sebebiyle imkansızlaşması anlatılıyor. Bir Teselli Ver, Lütfi Ömer Akad’ın yönetmenliğinde ve Orhan Gencebay’ın başrolünde çekildi. Türk müziğinin en önemli isimlerinden biri olan Orhan Gencebay’ın kadroya katılması ile yayınlandığı dönemde herkes tarafından izlenen ve Türk sinema klasiklerinden biri olarak gösterilen Bir Teselli Ver, kent yaşamının yoksul kesiminin hayalleri ve yaşadıkları ile şekillenen bir film. 

Tülin Örsek’in rol aldığı yapımlar 

İstek (Arzu)1974, Belalılar1974, Ceza1974, Göç (Neslihan)1974, Mağlup Edilemeyenler (Elif)1974, Aşkın Zaferi1973, Gönüller Fatihi Yunus Emre1973, İnsanlık Ölmedikçe (Selma)1973, Ölüm Nöbet Bekliyor1972, Şehvet Kurbanı1972, Gecekondu Rüzgarı1972, Bir Teselli Ver (Nermin)1971. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0