in

##002# iphone nedir? Ne işe yarıyor?

Kullandığımız telefonların görünen özelliklerinin yanı sıra sadece bazı kodlarla erişilebilen gizli özellikleri de bulunur. Android ya da iPhone kullanıyor olmanız da temelde bir şeyi değiştirmiyor ve hemen her cihazda kendine özel bazı kodlarla gizli ayarlara girebiliyorsunuz. Peki ##002# iphone için ne anlama geliyor? Bu kodu girince ne yapabiliyoruz?

Telefonlarımız bazı gizli özellikleri de bünyesinde barındırıyor. Bu gizli özelliklere de pek bilinmeyen bir dizi kod yardımıyla ulaşabiliyoruz. Böylece pek çok kimsenin bilmediği, ancak bazen çok işimize yarayacak kullanışlı özelliklere ulaşabiliyoruz. Son günlerde Google’da da yoğun bir şekilde aranan ##002# iphone için bir özel kod. Peki ne işe yarıyor dersiniz? Anlatıyoruz…

##002# iphone için bir koddur ve bu kodu kullanarak operatörü aramaksızın ya da herhangi ayar değişikliğiyle uğraşmaksızın çağrılarınızla ilgili önemli bir değişiklik yapma şansınız oluyor. Bu kodu telefonunuza girdiğinizde tüm çağrı yönlendirmelerinizi devre dışı bırakabiliyorsunuz. Elbette bir yönlendirmeniz varsa bu ayarı yapmanız gerekiyor. Gördüğünüz gibi oldukça basit.

Ancak gizli kodlar sadece ##002# iphone olarak sınırlı değil. Örneğin *3001# 12345#* Bu kod ile gizli olan hata ayıklama moduna girebiliyorsunuz. Bu sayede iPhone’u şebeke ile beraber baştan aşağı en ince detayına kadar test edebiliyorsunuz – şebeke sinyalinin gücünden ses kalitesine kadar.

Ya da *#06# Bu kod IMEI numarası bilmenizi sağlar. Ki en bilinen kodlardan biridir.

*#62# koduna gelelim. Bu kod, bilgi arama yönlendirme telefon kapalıyken ya da eğer durum hizmetin hiçbiri kullanılabilir. *#30# Bu kod, arayan numara gösterimi etkinleştirir. *#31# Bu kod, Telefon numaranızı gizlemek için izin verir.

*#33# Bu kod, Bu size birden fazla gibi yapılandırmaları (çağrı, sms, veri, vb) içeren bir liste verir ve onlar etkin olup olmadığını gösterir.

*#43# Bu kod, SMS, Data ve Sync veriler gibi bekleyen çağrı durumunu doğrulamak için yardımcı olur.

*#61# Bu kod, Cevapsız aramaları öğrenmenizi sağlar.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0