in

Faucet ne zaman ödeme yapar? 

Ücretsiz kripto paralar elde etmenin yolunu arayan pek çok kişi Faucet ne zaman ödeme yapar sorusunu gündeme getirdi. Hedefiniz sadece internette ek kazanç oluşturmak, yatırımsız para kazanmak ise, daha gerçekçi olan bu hedefler için, yöntemler mevcut. Peki, Faucet ne zaman ödeme yapar? İşte, Faucet ne zaman ödeme yapar sorusunun detaylı cevabı… 

Faucet ne zaman ödeme yapar sorusu son günlerde pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Faucet dediğimiz kripto musluklar, internetten para kazanma sektöründe en çok kullanılan yatırımsız kazanç sistemlerindendir. Küçük rakamlarda kripto paralar mikro cüzdanlarda biriktiriliyor ardından, ana cüzdana aktarılıyor. Peki, Faucet ne zaman ödeme yapar? İşte, Faucet ne zaman ödeme yapar sorusunun detaylı yanıtı… 

Faucet ne zaman ödeme yapar? 

Musluk siteleri ziyaretçilere ücretsiz bitcoin ve diğer dijital para birimleri kazandıran web sitelerdir. Belirli süre aralıklarıyla ufak miktarlarda (musluktan gelen damlacıklar benzeri) kripto paralar, sizin websiteyi ziyaretiniz esnasında görüntülediğiniz reklamlar karşılığında ödeniyor. Reklam veren, insanların reklamı görmesini sağlamak için musluk sahibine ödeme yapar. Musluk sahibi reklamları web sitesinde yerleştirir. Ve insanların reklamları görüntülemesini sağlar. Karşılığında reklam gelirinin bir kısmını insanlara ödemeye, bir kısmını kendi payına ayırır. 

Mikrocüzdan nedir? 

Kullanıcı reklamları izlemek karşılığında, siteden ödeme alır. Bu her taraf için de kazan-kazan durumu. Burada elde ettiğimiz kripto paraların direkt ana cüzdanlarımıza gönderememe nedenimiz de aslında bu. Rakamların ufak miktarlarda olması. Bildiğiniz üzere, kripto paralar işlem yaparken, madenci ücreti dediğimiz fee kesiliyor. Siteler mesela, 20-30 bitcoin satoshi ( 0.00000020 ฿ ) gibi ücretler için, bir de fee ödemek durumunda kalmak istemiyor, bu yüzden işlemler mikrocüzdan vasıtasıyla gerçekleşiyor. Bize yatırımsız olarak kazandığımız küçük miktarda kripto paralar ile işlem yapmamızı olanak sağlayan araç. 

Faucetpay bahsettiğimiz musluk websitelerinden satoshi ve diğer kripto paraları biriktirmeye imkan sağlayan cüzdan servisi. Aralık 2019’da faucethub.io, microwallet hizmetini kapattığında, musluk sahipleri ve musluk kullanıcıları büyük bir boşlukla karşılaştı. Uygun bir yedek olarak çalışabilecek, benzer bir hizmet yoktu. 1 ay sonra piyasadaki bu eksikliği tamamlamak amacıyla açılan, Faucetpay gerçekten iyi bir alternatif gibi görünüyor.  

Faucetpay, diğer yeni mikrocüzdan hizmetleriyle karşılaştırıldığında çok basit bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelmesi, kullanıcılar arasında en çok tercih edilen olmasına vesile olmuştur. Diğer cüzdan hizmetlerinde tonlarca pop-up, reklam bannerleri insanı canından bezdirirken, faucetpay reklam içermez. Şu an için Bitcoin dahil olmak üzere ethereumlitecoindogecoindashbitcoin cash ile beraber toplam 6 kripto parayı, Faucetpay üzerinde biriktire biliriz. Yakın tarihlerde yeni kripto paraların eklenmesi tahmin ediliyor. 

FaucetPay nasıl kazanç sağlanır? 

Yayınımızda bahsettiğimiz, aslında musluk sisteminin bir alanı. Bizim anlatımını yaptığımız, Faucetpay mikrocüzdan aracılığıyla anında ödeme yapan siteler. Bundan başka musluk sistemleri de mevcut, biri de websitemizde bulunan FreeBitcoin sitesi size musluk mantığıyla internetten kazanç sağlama imkanı sunuyor. Yıllardır aktif ödeme yapan yatırımsız para kazanma sitesi FreeBitcoin hakkında bilgiyi buradan ala bilirsin. Faucetpay’da ise ana kazanç musluk sitelerinden talep edilmek ile sağlanır. Nasıl yapılacağını açıklamak için, örnek üzerinden devam edelim.  

İlk olarak “Bitcoin adress” kısmına Faucetpay’a kaydettiğiniz bitcoin adresinizi yapıştırın.Ardından “Claim Reward” deyin. Captcha’yı çözüp, ödülü talep edin. Ve başarılı, ödül direkt olarak Faucetpay adresinize gönderilmiştir. Hemen Faucetpay hesabımızda ana sayfada bulunan, son işlemler kısmından kontrol edelim. Genel olarak musluktan talep etme bu şekilde. Tabi ki farklı siteler için farklı şekillerde talep etme, farklı zaman aralıklarında talep etme sınırı ve farklı oranlarda kripto para ödülleri olabilir. Bu miktarlar aynı zamanda koin fiyatına bağlı olarak artıp-azala bilir. Örneğin, bir litecoin musluğu coin fiyatı 100 dolar iken 500-600 litoshi kazandırıyor idise, fiyatı 40 dolarlara düştüğünde bu miktarlar 1300-1400 litoshi olmuştur. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0