in

IMAP sunucusu nedir?

IMAP sunucusu nedir sorusu arama motorlarında vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Birçok kişinin e posta hesabı üzerinden karşılaştığı yazı IMAP nedir? İMAP sunucusu nedir? Bilgisayar üzerinden yetkilendiren cihazlar tarafından erişim sağlanabilmesi için gerekli olduğu söylenen İMAP ne? IMAP sunucusu erişimi nasıl olur? İşte, detaylar…

Daha çok mail ve gmail uygulamalarını kullanmada işe yaradığı ifade edilen ve sıkça karşılaşılan IMAP sunucusu nedir? IMAP sunucu bilgileri nelerdir? IMAP sunucusu ne işe yarar? IMAP sunucu ayarları nasıl yapılır? İşte, merak edilen bilgiler…

IMAP SUNUCUSU NEDİR?
IMAP e-postanıza erişme, herhangi bir aygıttan gittiğiniz olanak tanır. IMAP kullanarak e-posta iletisi okurken, gerçekten indirme veya bilgisayarınızda depolama değildir; Bunun yerine, e-posta hizmetinden okumakta olduğunuz. Sonuç olarak, e-postanızı dünyanın farklı cihazlardan denetleyebilirsiniz: telefonunuzu, bir bilgisayar, bir arkadaşınızın.

IMAP yalnızca üzerine tıkladığınız iletiyi indirir ve ekler otomatik olarak indirilmez. Bu şekilde, iletilerinizi POP yönteminden çok daha hızlı bir şekilde denetleyebilirsiniz.

IMAP AYARLARI NASIL YAPILIR?

1.Adım:
IMAP’in etkin olduğundan emin olun
Bilgisayarınızda Gmail’i açın.
Sağ üstte, Ayarlar ve Tüm ayarları göster’i tıklayın.
Yönlendirme ve POP/IMAP sekmesini tıklayın.
“IMAP erişimi” bölümünde, IMAP’i Etkinleştir’i tıklayın.
Değişiklikleri Kaydet’i tıklayın.

2. Adım:
E-posta istemcinizdeki SMTP ayarlarını ve diğer ayarları değiştirin
İstemcinizi doğru bilgilerle güncellemek için aşağıdaki tabloyu kullanın. Ayarlarınızı güncelleme konusunda yardım almak için e-posta istemcinizin Yardım Merkezinde, IMAP ayarlarıyla ilgili talimatları arayın.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0