in

iPhone ekran kaydı nasıl alınır?

iPhone ekran kaydı alma işlemi, kullanıcıların iPhone’larını kullanırken ekranda yaptıkları her şeyi kayıt alabilmesine olanak verir. Bunun için herhangi bir uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekmez; aksine iPhone’larda bu işlemi yapabilen bir uygulama zaten iPhone ve iPad’lerle birlikte kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Ancak ekran kaydı alma işlemi ekran görüntüsü alma işlemi gibi aynı anda iki tuşa basarak olmuyor. Bunun yerine sizin uygulamayı açmanız gerekiyor. Önce Ayarlar > Denetim Merkezi > Denetimleri Özelleştir’e gidin; ardından da + simgesine dokunun. Sonrasında herhangi bir ekranın alt tarafından yukarı kaydırmayı deneyin. Daha soonra yuvarlak top şeklindeki simgeye dokunun. Bu ekran kayıt uygulamasının simgesidir. Bu yuvarlak simgeye daha sertçe dokunursanız Mikrofon ayarını da açabilme şansınız bulunuyor. Kaydı Başlat’a dokunduktan sonra ise uygulama size üç saniye tanır. Üç saniye sonunda ise ekran kaydı otomatik olarak başlar. Ekran kaydı süresince iPhone ekranında sol üst kısımda bulunan saatin bulunduğu bölüm kırmızı renge bürünür. Kaydı durdurmak istediğinizde bu kırmızı bölgele dokunmanız kaydı sonlandırmak için yeterlidir. Ekran kayıtları video formatında kullanıcıların Fotoğraflar klasörüne kaydedilir.

iPhone ekran kaydı alma işlemi, kullanıcıların iPhone’larını kullanırken ekranda yaptıkları her şeyi kayıt alabilmesine olanak verir. Bunun için herhangi bir uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekmez; aksine iPhone’larda bu işlemi yapabilen bir uygulama zaten iPhone ve iPad’lerle birlikte kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor.

Ancak ekran kaydı alma işlemi ekran görüntüsü alma işlemi gibi aynı anda iki tuşa basarak olmuyor. Bunun yerine sizin uygulamayı açmanız gerekiyor. Önce Ayarlar > Denetim Merkezi > Denetimleri Özelleştir’e gidin; ardından da + simgesine dokunun.

Sonrasında herhangi bir ekranın alt tarafından yukarı kaydırmayı deneyin. Daha soonra yuvarlak top şeklindeki simgeye dokunun. Bu ekran kayıt uygulamasının simgesidir. Bu yuvarlak simgeye daha sertçe dokunursanız Mikrofon ayarını da açabilme şansınız bulunuyor.

Kaydı Başlat’a dokunduktan sonra ise uygulama size üç saniye tanır. Üç saniye sonunda ise ekran kaydı otomatik olarak başlar. Ekran kaydı süresince iPhone ekranında sol üst kısımda bulunan saatin bulunduğu bölüm kırmızı renge bürünür. Kaydı durdurmak istediğinizde bu kırmızı bölgele dokunmanız kaydı sonlandırmak için yeterlidir.

Ekran kayıtları video formatında kullanıcıların Fotoğraflar klasörüne kaydedilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0