in

iPhone ses kaydı nasıl alınır?

Apple’ın gelişmiş mobil işletim sistemi iOS, pek çok faydalı özelliğe sahip. Bunlardan biri de ses kaydı. Herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan doğrudan telefonunuzdaki yüklü uygulamayı kullanarak ses kaydı alabilirsiniz. Peki iPhone ses kaydı nasıl alınır? iPhone ses kaydı alma işlemi nasıl yapılır?

iPhone kullanıcılarının merak ettiği konuların başında ses kaydı özelliği geliyor. Uzun yıllardır iPhone’larda dahili olarak gelen bu özellik sayesinde kullanıcılar ses kaydını net bir şekilde alabiliyor. Peki iPhone ses kaydı alma işlemi için ne yapmak gerekiyor? iPhone ses kaydı nasıl alınıyor?

iPhone’da ses kaydı yapabilmek için harici bir uygulama indirmenize gerek yok. Öncelikle telefonunuzda yüklü bulunan Sesli Notlar uygulamasını açın. Eğer arayıp bulamıyorsanız ana ekrandayken ekranı sağa kaydırıp arama kısmına Sesli Notlar yazabilirsiniz.

Bunun ardından açılan uygulamada ses kaydı yapmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulama cihazın dahili hafızası ölçüsünde dilediğiniz kadar ses kaydı almanızı sağlıyor.

iPhone ses kaydı bilgisayara aktarma

iPhone ses kaydını bilgisayara aktarmak için şarj kablosunu kullanabileceğiniz gibi doğrudan yaptığınız ses kaydını seçerek paylaşma yolunu tercih edebilirsiniz. Böylece isterseniz bu kaydı WhatsApp’a veya Telegram’a gönderin, isterseniz bir e-posta ile arkadaşınızla paylaşın.

Sesli Notlar uygulamasını kullanmak ücretsizdir ve ayrıca yükleme işlemi gerektirmez, telefonlarda yüklü olarak bulunudur.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0