in

İndirilenler klasörü iPhone nerede?

iPhone indirilenler klasörü ile birlikte iPhone’unuza indirdiğiniz görsel, video ve diğer dosyalara topluca ulaşma şansınız bulunuyor. Böylece telefonunuzun depolama kapasitesini çok daha verimli bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Peki iPhone indirilenler klasörüne nasıl erişebilirsiniz? İndirilenler klasörü iPhone nerede?

iPhone indirilenler klasörü, PDF’lerden fotoğraflara ve videolara, Word dosyalarından diğer dosyalara kadar iPhone’a indirdiğiniz dosyalara toplu erişme şansı verir. WhatsApp’tan görsellerin bozulmadan yollanması için de Belge olarak görselleri gönderebilir ve bu görseli indirilenler klasöründen alabilirsiniz. peki indirilenler klasörü iPhone nerede?

Dosyaları iPhone veya iPad’inize indirdiyseniz, bunların nerede olduğunu bulmak Mac veya PC’ye kıyasla kafa karıştırıcı olabilir. iOS ve iPadOS’in indirmeleri depoladığı özel bir klasör vardır ve bunu Dosyalar uygulaması aracılığıyla bulabilirsiniz.

İlk olarak, iPhone veya iPad’inizde Dosyalar uygulamasını bulun. Bunu yapmanın en hızlı yolu Spotlight Aramasıdır. Ana ekranın ortasından bir parmağınızı aşağı doğru kaydırın ve ardından “Dosyalar” yazın. Arama sonuçlarında “Dosyalar”a dokunun.

İndirilen dosyaları ve PDF’leri açmak için “Dosyalar” uygulamasını açmanız gerekiyor. Dosyalar uygulamasını ana ekranda bulabilirsiniz. En alttaki “Gözat” a ve ardından, kullandığınız aygıta bağlı olarak “iPhone’umda” veya “iPad’imde” seçeneğine dokunun.

“Konumlar” altındaki liste, hangi uygulamaları yüklediğinize bağlı olarak değişir, ancak cihazınızda her zaman “Cihazımda” listesi bulunur.

Daha sonra, yüklediğiniz uygulamalara bağlı olarak yine değişen bir klasör listesi göreceksiniz. Genellikle çoğu kişi dosyaları “İndirilenler” klasörüne kaydeder, bu yüzden ona dokunun.

İndirdiğiniz tüm dosyaların bir listesini göreceksiniz. İndirme işlemi sırasında, bir dosyayı “İndirilenler” dışında bir klasöre kaydedebilirsiniz. Aradığınız dosyayı görmüyorsanız, sol üstteki Geri okuna ve ardından başka bir klasöre dokunun.

İstediğiniz dosyayı bulduğunuzda, önizlemek için ona dokunabilir veya bir açılır menü açmak için dokunup basılı tutabilirsiniz. Ardından, diğer işlemlerle birlikte dosyayı taşıyabilir, kopyalayabilir veya yeniden adlandırabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, Dosyalar uygulamasından çıkmanız yeterlidir. Dosyalar’ı bir sonraki açışınızda, aradığınız dosya bıraktığınız yerde olacaktır.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0