in

iPhone’da ekran görüntüsü alma

iPhone’da ekran görüntüsü alma işlemi için öncelikle herhangi bir uygulamayı kullanma zorunluluğunuzun bulunmadığını hatırlatalım. iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR telefonlarda (yani Home tuşu bulunmayan iPhone modelleri) ekran görüntüsü almak için yapmanız gereken şey Ses Yükseltme tuşu ile birlikte Power yani Güç tuşuna aynı anda basmak. Hepsi bu! Ancak iki tuşa aynı anda bastığınıza emin olun; birine önce diğerine sonra bastığınızda ekran görüntüsü alamazsınız. Aynı anda basmanız oldukça önemli! iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone SE gibi Home butonu olan telefonlarda ise ekran görüntüsü almak için Home + Ses Açma tuşuna basmanız gerekiyor. Az önce belirttiğimiz gibi iki tuşa aynı anda basmalısınız.

iPhone’da ekran görüntüsü alma işlemi için öncelikle herhangi bir uygulamayı kullanma zorunluluğunuzun bulunmadığını hatırlatalım. iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR telefonlarda (yani Home tuşu bulunmayan iPhone modelleri) ekran görüntüsü almak için yapmanız gereken şey Ses Yükseltme tuşu ile birlikte Power yani Güç tuşuna aynı anda basmak. Hepsi bu!

Ancak iki tuşa aynı anda bastığınıza emin olun; birine önce diğerine sonra bastığınızda ekran görüntüsü alamazsınız. Aynı anda basmanız oldukça önemli!

iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone SE gibi Home butonu olan telefonlarda ise ekran görüntüsü almak için Home + Ses Açma tuşuna basmanız gerekiyor. Az önce belirttiğimiz gibi iki tuşa aynı anda basmalısınız.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0