in

Samsung Galaxy A10 özellikleri

Samsung Galaxy A10, Infinity-V ekran tasarımıyla dikkat çekiyor. Galaxy A serisinin pek çok modelinde bu tasarımı görebilmek mümkün. 6.2 inç’lik büyük bir ekrana sahip olan cihaz, 19:9 ekran kasa oranına sahip. 1520×720 piksel ekran çözünürlüğü sunan Samsung Galaxy A10, işlemci olarak ise şirketin kendi ürettiği Eynos 7884 yongasından gücünü alıyor. Giriş seviyesi bir telefon için oldukça hızlı bir cihaz olan Samsung Galaxy A10, 2 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza ile geliyor. Ancak şunu da unutmamak gerekir: Samsung Galaxy A10, microSD kart desteğine de sahip. Yani 32 GB dahili hafıza yeterli gelmeyecek olsa da, hafıza kartı alarak 512 GB’a kadar toplamda depolama alanını artırma şansınız bulunuyor. Her halükarda bir microSD karta ihtiyacınız olacak; zira günümüzde artan dosya boyutları, 32 GB dahili hafızayı yetersiz kılıyor. Gelelim Samsung Galaxy A10’un kameralarına. Arka yüzde 13 megapiksel kamera bulunuyor; f/1.9 diyafram aralığına sahip arka kameranın yanı sıra ön yüzde de 5 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera konumlandırılmış. Fotopraf çekme konusunda çok da iyi olduğu söylenemez; ancak giriş seviyesi bir telefondan da fazlasını beklemek sanırız haksızlık olur. Daha iyi bir kamera istiyorsanız Galaxy A serisinin daha üst modellerine bakmanız gerekiyor; ancak kamera iyileştikçe cebinizden çıkacak para da elbette aynı oranda artış gösterecektir. 4G/LTE desteğine sahip olmasından dolayı Samsung Galaxy A10, internete oldukça hızlı girer. İnternet konusunda yavaşlık hissetmezsiniz. Kulaklık girişi söz konusu olduğunda ise Galaxy A10, eski standartlara bağlı bir telefon. 3.5 mm kulaklık girişi üzerinde bulunduran cihaz ile pek çok kulaklığı uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Zaten Samsung Galaxy A10 kutu içeriğinde de Samsung’un kulaklığı çıkıyor. Bağlantı girişi ise USB-C. Yani yeni USB girişi standartlarıyla uyumlu bir cihaz. microUSB yuvası bulunmadığından eski kablolarınız bir işe yaramayacak. Samsung Galaxy A10 Türkiye fiyatı ise 1100 TL seviyelerinde.

Samsung Galaxy A10, Infinity-V ekran tasarımıyla dikkat çekiyor. Galaxy A serisinin pek çok modelinde bu tasarımı görebilmek mümkün. 6.2 inç’lik büyük bir ekrana sahip olan cihaz, 19:9 ekran kasa oranına sahip. 1520×720 piksel ekran çözünürlüğü sunan Samsung Galaxy A10, işlemci olarak ise şirketin kendi ürettiği Eynos 7884 yongasından gücünü alıyor. Giriş seviyesi bir telefon için oldukça hızlı bir cihaz olan Samsung Galaxy A10, 2 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza ile geliyor. Ancak şunu da unutmamak gerekir: Samsung Galaxy A10, microSD kart desteğine de sahip. Yani 32 GB dahili hafıza yeterli gelmeyecek olsa da, hafıza kartı alarak 512 GB’a kadar toplamda depolama alanını artırma şansınız bulunuyor. Her halükarda bir microSD karta ihtiyacınız olacak; zira günümüzde artan dosya boyutları, 32 GB dahili hafızayı yetersiz kılıyor.

Gelelim Samsung Galaxy A10’un kameralarına. Arka yüzde 13 megapiksel kamera bulunuyor; f/1.9 diyafram aralığına sahip arka kameranın yanı sıra ön yüzde de 5 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera konumlandırılmış. Fotopraf çekme konusunda çok da iyi olduğu söylenemez; ancak giriş seviyesi bir telefondan da fazlasını beklemek sanırız haksızlık olur. Daha iyi bir kamera istiyorsanız Galaxy A serisinin daha üst modellerine bakmanız gerekiyor; ancak kamera iyileştikçe cebinizden çıkacak para da elbette aynı oranda artış gösterecektir.


4G/LTE desteğine sahip olmasından dolayı Samsung Galaxy A10, internete oldukça hızlı girer. İnternet konusunda yavaşlık hissetmezsiniz. Kulaklık girişi söz konusu olduğunda ise Galaxy A10, eski standartlara bağlı bir telefon. 3.5 mm kulaklık girişi üzerinde bulunduran cihaz ile pek çok kulaklığı uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Zaten Samsung Galaxy A10 kutu içeriğinde de Samsung’un kulaklığı çıkıyor.

Bağlantı girişi ise USB-C. Yani yeni USB girişi standartlarıyla uyumlu bir cihaz. microUSB yuvası bulunmadığından eski kablolarınız bir işe yaramayacak.

Samsung Galaxy A10 Türkiye fiyatı ise 1100 TL seviyelerinde.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0