in

Uniswap coin nedir ve geleceği ne yönde? 

Kripto para borsasında yaşanan hareketliliğin ardından pek çok kişi Uniswap coin nedir ve geleceği ne yönde sorularını araştırmaya başladı. Uniswap, kripto para piyasalarında bir borsa olarak nispeten uzun bir süredir varlığını devam ettiriyor. Bununla birlikte platformun yönetim token’ı UNI’yi piyasaya sürmesi ve her bir kullanıcısına 400 UNI dağıtmasıyla giderek daha popüler hale geldi. Peki, Uniswap coin nedir ve geleceği ne yönde? İşte, Uniswap coin nedir ve geleceği ne yönde sorularının detaylı cevapları… 

Elon Musk’ın Bitcoin’e yaptığı yüklü yatırımın ardından kripto para borsasında dalgalanmalar yaşandı. Bu gelişmelerin ardından Uniswap coin nedir ve geleceği ne yönde soruları gündeme geldi. Uniswap, bir emir defterine sahip olmadığından geleneksel kripto para borsasından farklı. Platform, “Automated Market Maker (AMM)”, yani Otomatik Piyasa Yapıcı adlı bir modelin çeşidi olan Constant Product Market Maker adı verilen bir tasarım ile çalışıyor. Peki, Uniswap coin nedir ve geleceği ne yönde? İşte, Uniswap coin nedir ve geleceği ne yönde sorularının yanıtları… 

Uniswap coin nedir ve geleceği ne yönde? 

UniswapEthereum tabanlı merkeziyetsiz bir borsadır. Uniswap aynı zamanda halka açık olması yönüyle de popülerliğini arttırmaktadır. Son zamanların en popüler borsalarından birisi olan Uniswap ERC20 token’larının yanı sıra ETH’nin bir ERC20 ile takas edilmesine ve bunun tersinin yapılmasına izin veren %100 zincir içi bir piyasa üreticisidir. Ayrıca, herhangi bir ERC20 belirteci için likidite havuzlarına katkıda bulunmanıza ve bu nedenle bunu yaptığınız için komisyon kazanmanıza olanak tanır.  

Önceki gün haberini verdiğimiz gibi borsa, kendi yerel token’ını yani UNI’yi piyasaya sürdü. Hatta 1 Eylül’den önce Uniswap’te işlem yapan herkese 400 UNI dağıttı. Bu şu anda dolar bazında ciddi bir rakama tekabül ediyor. Uniswap bu hareketiyle, kripto para topluluğunda müthiş bir rüzgar estirdi. Hal böyle olunca da insanlar Uniswap’i ve nasıl kullanılacağını daha çok araştırmaya başladı.  

2020 yılında birim fiyatı ortalama 3. 457 şeklinde seyrederken, 2021 yılının Ocak ayından itibaren hızlı bir yükselişe geçti. Şu an 21.09’luk fiyatıyla zirveye oynayan Uniswap, en yüksek oranını da yine 5 Ocak tarihinde görmüştü. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0