in

Kader Bağlayınca nerede çekildi? 

1976 yılında piyasaya çıkan Kader Bağlayınca nerede çekildi sorusuyla gündemde. Yeşilçam efsanelerinden biri olan Kader Bağlayınca, o dönem büyük ses getirmişti. Başrollerinde Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu yer almaktadır. Peki, Kader Bağlayınca nerede çekildi? İşte, Kader Bağlayınca nerede çekildi sorusunun detaylı cevabı… 

Kader Bağlayınca nerede çekildi sorusu son günlerde pek çok kişinin merak ettiği başlıklar arasında yer alıyor. Yeşilçam efsanelerinden biri olan film 1976 yılında piyasaya çıkmış ve büyük bir yankı uyandırmıştı. Yönetmenliğini Orhan Aksoy’un üstlendiği Kader Bağlayınca nerede çekildi sorusuyla yeniden gündemde. Peki, Kader Bağlayınca nerede çekildi? İşte tüm detaylar… 

Kader Bağlayınca nerede çekildi? 

Kader Bağlayınca, Orhan Aksoy’un yönettiği 1976 yapımı Türk filmidir. Senaryosunu Fuat Özlüer ve Erdoğan Tünaş’ın yazdığı filmin başrollerinde Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu oynamaktadır. Bu film Muğla’nın Bodrum ilçesinde çekilmiştir. 

Zeynep (Gülşen Bubikoğlu) ve Murat (Tarık Akan) aynı gazinoda çalışan, sık sık kavga eden iki sevgilidir. Zeynep çiçek satmakta , Murat ise fotoğraf çekmektedir. Bir gün gazinoya müşteri olarak gelen mafya babası Bekir (Bek İmamverdi) saldırıya uğrar ve Zeynep onun hayatını kurtarırken yaralanır. Bekir yaralanan Zeynep’i bırakmaz ve yanına alır. Zeynep Murat’ı kızdırmak için Bekir’le gider. Bir gün birlikte gazinoya eğlenmeye gelirler. Zeynep’in amacı Murat’ı kıskandırmak ve amacına ulaşır. Bir süre sonra Zeynep evine dönmek ister. Ama Bekir onu bırakmaz. Çünkü aşık olmuştur. Zeynep için büyük bir parti düzenler ve onu yatıyla mavi yolculuğa çıkartır. Murat gizlice yatta saklanmaktadır. Amacı, Zeynep’le konuşabilmektir.  

Bekir Zeynep’le evlenmek istediğini açıklar. Zeynep korkusundan sesini çıkaramaz, çaresiz kabullenir. Ters davranışları yüzünden yattan atılan Murat ise gizlice geri gelir. Zeynep’le barışıp buluşmaya başlarlar. Bekir’in koruması Arif (Kadir Savun) iki sevgiliyi birlikte görünce Bekir’e anlatır ve kaçmalarını engeller. Zeynep’i de Bekir’in yanına götürür. Bekir’in Zeynep’ten vazgeçmeye hiç niyeti yoktur. Eğer kaçarlarsa ikisini de yaşatmayacağını söyler. Ama Zeynep’i canından çok seven Murat yata gelir ve genç kızı alır. Bekir tüm zalimliğine karşı Zeynep’e duyduğu büyük sevgi ve zaafından; hiçbir şey yapamamanın çaresizliği ile gitmelerine izin verir. Arkalarından üzüntü ve gözyaşları ile bakakalır. Aşk bir daha galip gelmiştir. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0