in

WhatsApp birden çok telefonda aynı anda kullanılabilecek

WhatsApp kullanıcıları, hesaplarını uzun süredir sadece tek bir telefon üzerinden kullanabiliyor. Eğer bir telefonda aktif olarak WhatsApp hesabınızı kullanıyorsanız diğer telefona aynı hesapla girmek istediğinizde diğer telefondaki hesap pasif konuma geliyor. Ancak WhatsApp, bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor.

WhatsApp kullananların en büyük sıkıntılarından biri hesaplarını tek bir cihazda kullanabilmek. Eğer iki hattınız varsa iki farklı WhatsApp hesabı kullanmak durumundasınız. Yeni bir telefon satın aldığınızda WhatsApp hesabınızı bu telefonda açtığınız anda diğer telefondaki WhatsApp hesabı pasif hale geliyor.

İşte tam bu noktada WhatsApp yeni bir özelliği hayata geçiriyor. Bu özellik sayesinde aynı hesabı dört farklı cihazda kullanabileceksiniz. WhatsApp hesabınızı dört farklı cihazda aynı anda kullanabilmenizi sağlayacak bu özellik, aynı zamanda sohbet yedekleme çilesini de ortadan kaldıracak. Peki ama nasıl?

Yeni bir telefona WhatsApp kurduğumuzda en büyük dertlerden biri sohbet kayıtlarını olduğu gibi yeni telefona geçirmektir. Ancak bu geçiş her zaman düzgün olmadığından pek çok kişi telefon değişikliği yaptığında sohbet kayıtlarından da mahrum kalıyor.

WhatsApp ise dört cihaz desteğine geçtikten sonra yeni telefonda WhatsApp hesabını açanların sohbet kayıtlarını olduğu gibi yeni telefona da çekecek. Bu noktada amaç aslında farklı cihazlarda sohbet kayıtlarının aynı anda bulunmasını sağlamak ve sohbet akışını engellememek.

Ancak bunu yaparken sohbet yedeği de alındığından kullanıcıların yeni cihazlara geçiş yapmasıyla sohbet kayıtlarını taşıma çilesi de sona erecek.

WhatsApp’ın bu özelliğini sunacağı yeni güncelleme henüz test aşamasında; ancak ilerleyen haftalarda bu özelliğin kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0