in

YKS giriş belgesi ne, YKS Giriş Belgesi renkli olmak zorunda mı?

YKS giriş belgesi ne, YKS Giriş Belgesi renkli olmak zorunda mı soruları sınava çok az bir süre kala adaylar tarafından merak edilen sorular arasındaki yerini alıyor. Peki YKS öncesinde ÖSYM konu hakkında hangi açıklamaları yaptı. İşte YKS giriş belgesi ne, YKS Giriş Belgesi renkli olmak zorunda mı sorularının yanıtları

Adaylar, Sınava Giriş Belgelerini, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav tarihinin yaklaşık 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı yer alacaktır.

Giriş Belgesi renkli olmak zorunda mı?

ÖSYM’nin yayınladığı 2020 YKS kılavuzunda şu bilgiler yer alıyor; ÖSYM Giriş Belgesi renkli olmak zorunda mı? Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir.

Yeni kimliklerde imza zorunlu mu?

Kimlik Kartına Elektronik İmza Yüklemek zorunlu mudur? T.C. Kimlik Kartına e-İmza yüklemek zorunlu değildir.

YKS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebiliyor.

YKS Giriş Belgesi renkli olmak zorunda mı?

Adaylar İnternet’ten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0