in

Sınava giriş belgesi siyah beyaz olur mu?… YKS sınav giriş belgesi zorunlu mu?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen bir çok sınav için belirlenen yönetmelikler ÖSYM’nin resmi sitesinde duyurulmak da ve sınavlara kısa bir süre kala adaylara tekrar hatırlatılmaktadır. Bu soruların içinde en popüler olanları ise, Sınava giriş belgesi siyah beyaz olur mu?… YKS sınav giriş belgesi zorunlu mu?, YKS için kimlikte imza şart mı? gibi sorular öne çıktı. Peki bu soruların yanıtları ÖSYM’de var mı? İşte sınav öncesi merak edilenler

Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Sınava girilecek binanın, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görülmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır. Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecektir. Bu belgelerini kaybeden adaylar tekrar İnternet’ten edinebileceklerdir.Adaylar İnternet’ten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesinin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

Açıköğretim sınav giriş belgesi siyah beyaz olur mu?

Sınav giriş belgesi ve nüfus cüzdanı ile sınava katılabilirsiniz. Sınav giriş belgesi siyah beyaz olarak kabul edilmektedir.

Sınava Giriş Belgesi gerekli mi?

Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi ile özel kimlik belgesini yanında bulundurmayan bir aday ileri süreceği neden ne olursa olsun sınava alınmayacaktır. Aday başı açık ve kılık kıyafeti ilgili mevzuata uygun bir şekilde gelmemişse sınava alınmayacaktır. Başı örtülü adaylar sınava alınsa bile sınavları geçersiz sayılacaktır.

YKS sınav giriş belgesi zorunlu mu?

Adaylar, sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır.

YKS için kimlikte imza şart mı?

Yeni Kimlik Belgesi İçin Başvuracak Olan YKS Adayları

Üniversite sınavına girecek olan öğrenciler sınava girerken kimliklerini yanlarında bulundurmak zorundadır. Bu kimlikler sadece T.C. Kimlik Kartı yada Nüfus Cüzdanıdır. Ehliyet yada diğer kimlikler kesinlikle kabul edilmemektedir.

Nüfus cüzdanında soğuk damga ne demek?

Soğuk damga : nüfus cüzdanındaki fotografın sol alt köşesinde ki kabartmadır. dokunularak hissedilebilir, ortasında ay yıldız, çeperinde ise verildiği yerin yazılı bulunduğu seffaf damgadır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0