in

Zoom do not connect to audio ne demek?

Görüntülü konferans uygulaması Zoom, dünya genelinde yaşanan covid-19 ile birlikte, şirketler ve okullar tarafından yoğun olarak kullanılmakta. Zoom kullanımında ve kurulumunda birçok kişi zorluk çekmekte… Özellikle ses ile ilgili sorun yaşayanlar Zoom do not connect to audio ne demek sorusunun cevabını aramaya başladı. Peki, Zoom do not connect to audio ne demek? İşte, Zoom do not connect to audio ne demek sorusunun yanıtı…

Dünyada olduğu gibi pandemi sürecinde en çok kullanılan uygalamalardan biri Zoom… Fakat uygulamada birçok uyarı da akıllarda soru işareti yaratıyor. Kullanıcıların bu aralar en fazla karşılaştığı ise Zoom do not connect to audio ne demek sorusu… Sesin duyulamamasından kaynaklı bu hatayı çözmek aslında oldukça basit. İşte Zoom do not connect to audio ne demek ve nasıl çözülür sorusunun cevabı 

ZOOM DO NOT CONNECT TO AUDIO NE DEMEK? 

Video konferans toplantılar, online eğitimler, canlı dersler ve web seminerlerinin yapılabildiği ZOOM uygulaması koronavirüs salgını sürecinde evden çalışanlar ve uzaktan eğitim alan öğrenciler için büyük kolaylıklar sağlıyor. Birçok insanın kullanmaya başladığı uygulama artık çok popüler. Ancak bazen uygulama ile ilgili teknik aksaklıklar yaşanabiliyor.  

Zoom uygulamasında bazı kullanıcılar ses sorunu yaşayabiliyor. Toplantılarda sesiniz karşı tarafa gitmiyorsa aşağıdaki adımları takip edin. Zoom Ses Ayarları Uygulama üzerinden bir test görüşmesine katın. Herhangi bir toplantı başlamadan önce videonuzu ve sesinizi test etmelisiniz. Bir toplantıya ilk katıldığınızda,Zoom hoparlörlerinizi otomatik olarak test etmek için çalışır. Zil sesini duymuyorsanız, açılır menüyü kullanın veya zil sesini duyana kadar hoparlörleri değiştirmek için Hayır’ı tıklayın. Mikrofon testine devam etmek için Evet’i tıklayın. Ardından Zoom, bağlı mikrofonunuzu test ederek başkaları tarafından duyulabilmenizi sağlar. Bir ses çalma sesi duymuyorsanız, açılır menüyü kullanın veya yeniden çalmayı duyana kadar mikrofon değiştirmek için Hayır’ı tıklayın. Tekrar dinlerken Evet’i tıklayın. Testi bitirmek ve toplantıya katılmak için Computer Audio ile Katıl’ı tıklatın. Hoparlör Ses Sorunu Giderme (toplantıda)Testlerde sorun yok ama toplantıya girdiğinizde zoom ses gelmeme sorunu varsa aşağıdaki adımları uygulayın.  

Ses simgesini genişletin ve Ses Ayarlarını açın, Hoparlör bölümünde, bir test sesi çalmak için Hoparlörü Test Et‘i tıklatın. Duyamıyorsanız, menüden farklı bir hoparlör seçin veya Ses Seviyesini ayarlayınMikrofon Sorunlarını Giderme (toplantıda)Ses simgesini genişletin ve Ses Ayarlarını açın. Mikrofon bölümünde, Zoom sesi alırken yeşil Giriş Seviyesi çubuğunun hareket ettiğini göreceksiniz. Sesiniz kaydetmeye başlayacak İşiniz bittiğinde Kayıt’a tıklayın ve çalınacaktır. Menüden başka bir mikrofon seçebilir veya giriş seviyesini ayarlayabilirsiniz. Zoom’un giriş ses seviyesini otomatik olarak ayarlamasını istiyorsanız Mikrofon ayarlarını otomatik olarak ayarla seçeneğini işaretleyin. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0