in

Bankalarda maske takmak zorunlu mu?

Koronavirüs tedbirlerinin güncellendiği bu günlerde vatandaşlar maske takma konusunda kafa karışıklığı yaşamakta. Açık ve kapalı alanlarda maske takma kuralları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar internette ‘bankalarda maske takmak zorunlu mu?’ sorusunun yanıtını arıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konu hakkında bilim kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu ve uygulanması gerken yeni kuralları bildirdi.

Bankalarda maske takmak zorunlu mu, sorusunun yanıtı bir çok mekanda olduğu gibi kafa karışıklığı yaratmakta. Bilindiği üzere alınan son kararların ardından açık alanda maske zorunluluğu kaldırılmış fakat kapalı alanlarda ve toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğu devam etmekte. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bilim kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada ise maske takma kurallarının ne şekilde gerçekleştirileceğini bildirmişti.

Bankalarda maske takmak zorunlu mu?

Bankalarda maske takmak zorunlu mu sorusunun yanıtı ise şuan için konu hakkında bir değişikliğe gidilmemiş olup, kapalı alanların hemen hemen tümünde maske takma uygulamasının aynı şekilde devam etmesine karar verilmişti. Bu yüzden banka ve devlet daireleri gibi kurumsal mekanlarda maske takma zorunluluğu aynı şekilde devam ediyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0