in

Ahu Paşakay neden öldü?

Ahu Paşakay neden öldü sorusu bugünlerde arama motorlarında çokça araştırılıyor. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarla gündeme gelen Ahu Paşakay’ın ölümü merak ediliyor. Ünlü grup Duman’ın solisti Kaan Tangöze’nin sevgilisi olduğu bilinen Ahu Paşakay neden öldü? Ahu Paşakay’ın ölüm nedeni neydi? Ahu Paşakay ölüm sebebi ne? İşte, detaylı bilgiler…

Yaptığı şarkılarla gençlerin ilgisini çeken ve gençliğinde herkesin dinleme fırsatı bulduğu grup Duman’ın solisti Kaan Tangöze ve aşkı Ahu Paşakay çokça araştırılıyor. Yaptığı şarkılarla sevgisini gösteren ve ölümü ile sarsılan Kaan Tangöze’nin sevgilisi Ahu Paşakay neden öldü? Ahu Paşakay intihar mı etti? Ahu Paşakay’ın ölüm nedeni ne? İşte, merak edilenler…

AHU PAŞAKAY NEDEN ÖLDÜ?
1995 Türkiye Güzeli ve Dünya Güzellik Yarışması yarı finalisti Ahu Paşakay ve Türkiye’nin önde gelen gruplarından Duman’ın solisti Kaan Tangöze arasında yaşanan aşk günümüzde hala araştırılıp merak ediliyor.

Babası eski Masonlar Büyük Locası’nın kurucularından olan güzelliğiyle ve fiziğiyle dikkatleri üzerine çeken Ahu Paşakay’ın annesi ve babasının boşanmasının ardından yaşadığı psikolojik bir çöküntü onu derinden etkilemiş. Annesinin bir sevgilisi, babasının da metresi olduğunu öğrendikten sonra üzüntüsü katlanan ve psikolojik destek almaya devam eden Paşakay, bu süre içerisinde Kaan Tangöze ile birliktelik halindeydi. Tangöze’nin daha müziğe ilk başladığı zamanlar Paşakay ile olan birlikteliği sonucunda şuanda dinlenebilen Ahu şarkısını yazdığı da söyleniyor.

Duman grubu ikinci albümü “Belki Alışman Lazım”’ı çıkardığı zaman Kemancı Bar’da bir tanıtım konseri yapılmasında karar kılınmış. Grubun dönemin popüler mekanlarından biri olan Kemancı Bar’da ilk defa sahne alacağı gecenin sabahında Kaan ve Ahu kavga etmişler. Ama yine de bu kavganın sonucunda konsere gelmeme ihtimalini aklının ucuna bile getirmeyen Kaan Tangöze’nin gözleri tüm gece boyunca Ahu’yu aramış.

KONSER SIRASINDA ALDI ACI HABERİ!
Ahu’nun gönlünü almak için o güne kadar Ahu için yazdığı tüm şarkıları arka arkaya söylemiş. Kaan’ın tam “Bal” şarkısını söylediği sırada kulise haber gelmiş. Kırgınlık sebebiyle kalabalığın arkasından Ahu’nun kendisini izlediğini düşünen Kaan’a konser sırasında hiçbir şey söylenmemiş ve konser bitimi beklenmiş. Ahu Paşakay, o gece Kaan, Bal’ı seslendirirken dolabın demirlerine kendini bağlamış ve kendini asmış, intihar etmişti.

İntihar haberini konser bitiminde alan Kaan Tangöze, 15 gün boyunca evinden hiç dışarı çıkmamış ve hiç kimseyle konuşmak istememiş, görüşmemiş. Bir süre sonra trajik olayla ilgili sevgilisi için söylediği tek şey ise “Yarışmadı, yenilmedi, açık seçik sizle oynamadı, gerilmedi” olmuş. Ah, Haberin Yok Ölüyorum, Köprüaltı, Senin Gibi, Oje, ,Kırmış Kalbini şarkılarını Ahu yaşarken Ahu’ya yazmıştı. Ölümünden sonra çıkardığı albümelerde de mutlaka Ahu’dan bir iz vardı. Kesin olarak bilinen Ahu’nun anısına yazılmış üç şarkı ise: Melek, Seni Kendime Sakladım ve Yanıbaşımdan.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0