in

Aldem Çelik halka arz ne zaman?

Aldem Çelik halka arz ne zaman sorusu oldukça gündemde. Verusa Holding, iştiraki Aldem Çelik’in halka arzı için karar alındığını duyurmasının ardından birçok kişi Aldem Çelik halka arz ne zaman sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, Aldem Çelik halka arz ne zaman? İşte, Aldem Çelik halka arz ne zaman sorusunun yanıtı…

Aldem Çelik’in halka arzı için karar alınmıştı. Bunun üzerine birçok vatandaş Aldem Çelik halka arz ne zaman sorusunun cevabını merak etmeye başladı. Sosyal medyada ve arama motorlarında da sıkça tartışılan Aldem Çelik halka arz ne zaman sorusunu sizler için yanıtladık. Peki, Aldem Çelik halka arz ne zaman? İşte, Aldem Çelik halka arz ne zaman sorusunun detaylı cevabı… 

Aldem Çelik halka arz ne zaman? 

Verusa Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde %40,75 oranında iştiraki olan Aldem Çelik’in halka arzı için karar alındığını duyurdu. Verusa Holding tarafından KAP’a yapılan açıklama şöyle: 

“Şirketimizin %40,75 oranında iştiraki olan Aldem Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Aldem Çelik) Yönetim Kurulu’nun 09.12.2020 tarihli toplantısında; Aldem Çelik’in halka açılmasına, bu kapsamda gerekli çalışmalara başlanılmasına karar verilmiştir.” 

İttifak Holding ise bağlı ortaklığı Selva Gıda Sanayi A.Ş.’nin Halka Arzı için Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile imzalanan Aracılık Sözleşmesi hakkında KAP’a bildirimde bulundu. 

İttifak Holding tarafından konuyla ilgili olarak KAP’a yapılan bildirimde, ” Bağlı ortaklığımız Selva Gıda Sanayi A.Ş.’nin halka arzına ilişkin olarak; Selva Gıda Sanayi A.Ş. ile Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. arasında “Halka Arza Aracılık Sözleşmesi” 09.12.2020 tarihinde imzalanmıştır” ifadelerine yer verildi. 

VERUS Verusa Holding, %40.75 oranında iştiraki olan Aldem Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin halka açılmasına karar vermiş olup, bu kapsamda gerekli çalışmalara başladığını açıklamıştır. 1984 yılında, İstanbul’da kurulan Aldem Çelik’in 200 personeli bulunuyor. 6A20 itibariyle 18mnTL özkaynağa sahip olan Aldem Çelik, Verusa Holding’in mevcut Net Aktif Değeri içinde %0.2’lik bir paya sahip olduğunu hesaplanıyor. Verusa Holding hissesi üzerinde kısa vadede hafif pozitif etkilemesini bekleniyor. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0