in

Verusa Holding kimin?

Verusa Holding, birçok sektörde faaliyet gösteren bir kurum. Enerji, finans, madencilik ve kimya gibi birçok sektöre hizmet eden Verusa Holding kimin sorusu oldukça merak ediliyor. 2006 yılında kurulan Verusa Holding kimin sorusu birçok kişi tarafından araştırılmakta. Peki, Verusa Holding kimin? İşte, Verusa Holding kimin sorusunun detaylı cevabı…

2006 yılından bu yana faaliyet gösteren Verusa Holding kimin sorusuyla gündemde. Birçok kişi Verusa Holding kimin sorusuna yanıt arıyor. Enerji ve finans ağırlıklı çalışmlarını sürdüren Verusa Holding kimin sorusu oldukça merak ediliyor. Peki, Verusa Holding kimin? İşte, Verusa Holding kimin sorusunun yanıtı… 

Verusa Holding kimin? 

Verusa Holding enerji, finans, madencilik, kimya ve teknoloji sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Verusa Holding 2006 yılında kurulmuştur. Holdingin merkezi İstanbul Maslak’ta bulunmaktadır. Enerjiden finansa, madencilikten teknolojiye kadar pek çok farklı sektörde faaliyet gösteren Verusa Holding 2013 yılında halka arz olmuştur. Hali hazırda Borsa İstanbul’da (BIST) VERUS kodu ile işlem görmektedir. Verusa Holding kimin ne iş yapar ile ortaklık yapısı nasıl gibi sorular başta olmak üzere içeriğimizde VERUS hisse analizi ve dahası hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. 

2006 yılında kurulan ve 2013 yılında Borsa İstanbul’a kote olan Verusa Holding ortaklık yapısı güncel olarak şu şekildedir: 

INVESTCO HOLDİNG A.Ş – yüzde 63,56 

ERMINGTON OVERSEAS SA. – yüzde 15 

DİĞER (HALKA AÇIK) – yüzde 21,44 

Yenilenebilir enerji kaynaklarından teknolojiye, finanstan madenciliğe kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren Verusa Holding Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır: 

Mustafa Ünal – Yönetim Kurulu Başkanı 

Reha Çırak – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Necip Uludağ – Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. M. Ege Yazgan – Yönetim Kurulu Üyesi 

Sezai Bekgöz – Yönetim Kurulu Üyesi 

Ömer Özbay – Yönetim Kurulu Üyesi 

Yukarıdaki ortaklık yapısı sonrasında doğal olarak Verusa Holding’in hakim ortağı INVESTCO HOLDİNG kimin sorusu akıllara gelmektedir. INVESTCO HOLDİNG ortaklık yapısı da şu şekildedir: 

Mustafa Ünal – yüzde 69,69 

Reha Çırak – yüzde 30,31 

Bu noktada Mustafa Ünal kimdir sorusuna da kısaca cevap vermek gerekirse: Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Mustafa Ünal Garanti Bankası ve Ak Yatırım’da yöneticilik yapmıştır. Mustafa Ünal hali hazırda; Investco Holding A.Ş., Verusa Holding, Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Standart Boksit İşletmeleri A.Ş., Innoted Teknoloji A.Ş., Ata Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş ve Pamukova Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmaktadır. Mustafa Ünal Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş ile Aldem Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş’de de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev almaktadır. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0