in

Alt pazar nedir?

Alt pazar nedir sorusu bugünlerde arama motorlarında yoğun bir şekilde araştırılıyor. Yatırımcıların borsada fazlasıyla karşılaştığı alt Pazar nedir? Alt Pazar terimi borsada neyi ifade ediyor? Pek çok kişinin hisselerine dair belirtilen alt Pazar ne demek? İşte, merak edilen kelime hakkında detaylı bilgiler…

Birçok yatırımcının bugünlerde sorup araştırdığı alt Pazar nedir? Alt Pazar diye brosada adlandırılan ürün veya hisseler ile ifade edilmek istenenler neler? Alt Pazar ürünleri ne demek? Alt Pazar piyasalarda ne demek oluyor? İşte, tüm bilgiler…

ALT PAZAR NEDİR?
17 Eylül tarihinde Borsa İstanbul Yönetimi, Sermaye Piyasası Kurulu ile birlikte aldıkları karar doğrultusunda BIST Pay Piyasası’nda işlem gören paylarda derinliğin artırılması amacıyla Pazar yapılanmasında değişikliğe gidildiğini duyurdu.

Yeni düzenlemede Ana Pazar Grup 2 pazarı, Alt Pazar adı altında Yıldız Pazar ve Ana Pazar’dan ayrı bir şekilde yapılandırıldı. 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren Alt Pazar’da işlem görecek paylar, Yakın İzleme Pazarı (YİP) ve Piyasa Öncesi İşlem Platformu’nda (PÖİP) işlem gören paylarda olduğu gibi açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas uygulamasına tabi olacak.

Alınan kararın ardından merak edilen alt Pazar, Pazarın daha ucuz ve düşük kaliteli ürün ve hizmetlerden oluşan kesimi şeklinde tanımlanıyor.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0