in

Ücretli öğretmenler seminere katılır mı?

Ücretli öğretmenler seminere katılır mı sorusu bugünlerde arama motorlarında sıklıkla araştırılıyor. Bugünden itibaren ayın 20’sine kadar sürecek olan Kasım ara tatilinde verilecek olan öğretmen seminerlerine ücretli öğretmenler de katılacak mı? Okullarda kadroya girememiş ücretli olarak okuldaki öğretmen açığını kapan öğretmenler seminerlere katılıyor mu? Ücretli öğretmenler seminere katılır mı? İşte, merak edilenler…

Birçok dönemde eğitim konusunda daha iyi öğretmenler yetiştirmek veya geliştirmek için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen seminerlere ücretli öğretmenlerin katılıp katılmadığı merak konusu oldu. Özellikle bu seneki kasım tatilinin başladığı şu dönemde verilen seminerlere ücretli öğretmenler katılır mı? Ücretli öğretmenler seminerlere katılıyor mu? Okuldaki tüm öğretmenler seminere katılır mı? İşte, detaylı bilgiler…

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER SEMİNERE KATILIR MI?

Daha önceleri 2’şer hafta olmak üzere Eylül ve Haziran aylarında yapılan seminerler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusun artık Eylül başında 1 hafta Kasım ara tatilinde 1 hafta, Nisan ara tatilde 1 hafta ve haziran okul sonunda da 1 hafta olacak şekilde yapılmaya başlandı.

Bu ayın 16’si (bugün) başlayan ve 20’sine kadar devam edecek olan ara tatil döneminde okula gidecek olan öğretmenler seminerlere katılacak.

Okullarda görev yapan sözleşmeli öğretmenlerin ise seminerlere katılıp katılmayacağı araştırılıyor. Bu tatil döneminde okula gidip gitmeyecekleri ve gittikleri takdirde ücret alıp almayacakları konusunda herhangi bir açıklama yapılmayan öğretmenler en kısa sürede cevaplanmasını bekliyor.

Daha önceleri olmayan ara tatil uygulaması haricinde Eylül ayı ile Haziran ayı boyunca okullarda görevli olan ücretli öğretmenler haziran sonundaki seminerlere katılmıyordu.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0