in

Arzum halka arz ne zaman yapılacak? SPK arz tarihi belli oldu mu?

Birçok yatırımcının son günlerde merakla beklediği Arzum halka arz ne zaman yapılacak sorusu arama motorlarında çokça araştırılıyor. Hisselerinin bir kısmını borsada halka açık bir şekilde piyasaya sunarak sermaye artırımı yapmak isteyen Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden olan Arzum halka arz tarihi ne zaman? SPK arz tarihi belli oldu mu? Arzum halka arz ne zaman yapılacak? İşte, merak edilenler…

Son dönemin en popüler gelir sağlama yolu olarak ön plana çıkan sermaye artırımı birçok kurum tarafından tercih edilmeye başlandı. Vatandaşların ve özellikle yatırımcıların merakla bekledikleri sermaye artırımı ne zaman olacak? Türkiye’nin bilindik markaları arasında yer alan Arzum halka arz ne zaman yapılacak? Arzum halka arz tarihi netleşti mi? İşte, son gelişmeler…

ARZUM HALKA ARZ NE ZAMAN YAPILACAK? SPK ARZ TARİHİ BELLİ OLDU MU?

Türkiye’nin en büyük ev aletleri üreticilerinden olan Arzum halka arz kararı aldı. Yatırımcıların böyle bilindik geçmişi olan firmalara yönelik büyük ilgi göstermesi şirketlerin yönelmiş olduğu bu yolun ağır basmasına neden oluyor.

Arzum halka arz başvurusu tamamlandı. Şirket ekim ayı içerisinde izhaname onayını Sermaya Piyasası Kurulu (SPK) ‘na verdi. Arzum Elektrikli Ev Aletleri için önemli bir dönüm noktası olacak halka arz için tüm çalışmalar tamamlandı.

14 Ekim tarihinde SPK başvurusu yapan şirketin halka arzıyla ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapılması ve talep toplama tarihlerinin belli olması bekleniyor. SPK onayının ardından 2020 yılı içerisinde halka arz olması beklense de 2021 yılı ilk çeyreğinde halka arz edileceği ifade ediliyor.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0