in

Arzum halka arz ne zaman yapılacak?

Arzum halka arz ne zaman yapılacak sorusu son birkaç gündür arama motorlarının en çok yanıt aranan sorularının başında geliyor. Türkiye’nin önde gelen markalarından olan ve sermaye artırımına giderek yatırımlarını büyütmek isteyen Arzum firması halka arzı ne zaman olacak? Ev ve mutfak aletleri ürünlerinde gösterdiği başarıyla halkın bir numarası haline gelen Arzum halka arz ne zaman? Arzum halka arz olacak mı? Arzum halka arz tarihi belli oldu mu? İşte, detaylı bilgiler…

Birçok şirket veya kurumun pandemi sonrasında Borsa’da hisselerini halka açması ritüeline dahil olan Arzum halka arz tarihi çokça araştırılıyor. Yatırımcıların haberini beklediği ve net tarihi öğrenmek istediği Arzum ne zaman halka arz oluyor? Arzum halka arz olma tarihi ne zaman? Arzum halka arz tarihi belli oldu mu? İşte, merak edilenler…

ARZUM HALKA ARZ NE ZAMAN YAPILACAK?
Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Kolbaşı, “Şirketin kurumsal yönetim kültürü ve şeffaflık ilkeleri sayesinde halka arz için önemli bir hazırlık sürecinden geçtik” dedi.
Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, şirket paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu.

Arzum açıklamasına göre, halka arzda lider aracı kurum olarak Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler AŞ yetkilendirildi. SPK’ya iletilen taslak izahname şirketin “arzum.com.tr” ve Yapı Kredi Yatırım’ın “ykyatirim.com.tr” adresli internet sitelerinde yayımlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, değişen tüketici beklentileri ve teknolojik gelişmelerin ön plana çıktığı sektörde Arzum’un köklü markası, tüketiciye yakınlığı ve yenilikçi ürünleriyle öncü konumunu sürdüreceğine inancının tam olduğunu ifade etti.

Açıklamada verilen bilgilere göre, Kolbaşı Ailesi’nin çoğunluk hissedar olduğu Arzum’un kökleri 1966’ya dayanıyor. Arzum, gıda hazırlama, pişirme ve kızartma, içecek hazırlama, temizlik, kişisel bakım, ütü olmak üzere 6 ürün kategorisinde 250’den fazla ürününü iç piyasada satışa sunmanın yanı sıra 4 kıtadaki ülkelere ihracat gerçekleştiriyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0