in

Kervan Gıda halka arz ne zaman yapılacak?

Kervan Gıda halka arz ne zaman yapılacak sorusu bugünlerde arama motorlarında yoğun bir şekilde araştırılıyor. Pek çok kişinin merak ettiği ve yatırım yapmak istediği Kervan Gıda hisseleri halka ne zaman arz oluyor? Birkaç hafta önce sermaye artırımı için başvurduğu SPK’dan haber bekleyen Kervan Gıda halka arz tarihi belli oldu mu? Kervan Gıda halka arz ne zaman yapılacak? İşte, detaylar…

Hâlihazırda 85 ülkeye ihracat yapan Türkiye’nin en yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda halka arz tarihiyle ilgili konuyu netleştirmek isteyen vatandaşlar tarafından sıkça araştırılıyor. Yatırımcıların son birkaç ayda borsa üzerinden büyük ilgi gösterdiği halka arz hisseler için Kervan Gıda yakında takip ediliyor. Peki, Kervan Gıda halka arz olacak mı? 14 Ağustos tarihinde SPK’ya başvuran Kervan Gıda halka arz ne zaman yapılacak? Kervan Gıda halka arz tarihi ne zaman? İşte, merak edilen son gelişmeler…

KERVAN GIDA HALKA ARZ NE ZAMAN YAPILACAK?
SPK’ya halka arz başvurusunu tamamlayan Kervan Gıda, talep toplama tarihlerini önümüzdeki günlerde duyuracak. Kervan Gıda Finans Grubu Başkanı Selim Oğul, yüzde 25 sermaye artırımı, yüzde 8 ortak satışı yoluyla gerçekleştirecekleri halka arzla sağlanacak kaynağın büyük bölümünü, yatırımların finansmanında kullanacaklarını söyledi.

Selim Oğul, Türkiye’nin en yüksek yumuşak şeker üretim hacmine sahip olan firma olduklarını kaydederek halka arz olacakları süre içerisinde OYAK Yatırım öncülüğündeki konsorsiyumun aracılık edeceğini açıkladı.

2020 yılının son çeyreğinde olduğumuz şu günlerde yıl sonuna kadar Borsa işlem görecekleri yönünde düşüncelerini ifade eden Oğul, talep topla tarihinin önümüzdeki günlerde resmiyete döküleceğini söyledi.

Oğul, Kervan Gıda halka arzının yüzde 25 sermaye artırımı, yüzde 8 ortak satışı yolu ile gerçekleşeceğini, halka arz sonrası şirketin halka açıklık oranı yüzde 26,4 seviyesinde olacağı bilgisini verdi.

Kervan Gıda Finans Grubu Başkanı Oğul ayrıca halka arz sonrası sağlayacakları kaynağın büyük bir bölümüyle yurt içi ve yurt dışında yeni yatırımlara imza atacaklarını dile getirdi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0