in

Cinnet Getirmek mi Cinnet Geçirmek mi?

Cinnet Getirmek mi Cinnet Geçirmek mi? halk arasında sinirlenmek anlamında kullanılan bu deyimin doğru yazımını merak eden vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılan bir konudur. Türkçe’de atasözleri ve deyimler oldukça fazla kullanılmaktadır. Zaman zaman atasözleri ve deyimlerin doğru yazımları tartışmalara yol açmaktadır. Ancak, doğru yazımları öğrenmenin en doğru yöntemi imla kılavuzu, atasözleri ve deyimler sözlüğü, Türk Dil Kurumu gibi kaynakları kullanmaktadır. Peki, son dönemlerde merak edilen Cİnnet Getirmek mi? Cinnet geçirmek mi? doğrusu nedir? İşte, yanıtı!

Cinnet Getirmek mi Cinnet Geçirmek mi? yazımının doğrusunu merak eden vatandaşlar arama motorlarında bu soruya yanıt arıyor. Türkçe’de en çok kullanılan ve sinirlenmek anlamına gelen bu deyim yaygın olarak Cinnet geçirmek şeklinde kullanılıyor. Ancak, Cinnet getirmek şeklinde de kullanan pek çok kişi bulunuyor. Türkçe, atasözleri ve deyimler bakımından oldukça zengin bir dildir. İşte, vatandaşların kafasını kurcalayan Cinnet geçirmek mi getirmek mi? sorusunun doğru yanıtı!

Cinnet Getirmek mi Cinnet Geçirmek mi?

Cinnet Getirmek; Türk Dil Kurumu’na göre bir an için delilik belirtisi göstermek anlamında kullanılırken, Cinnet Geçirmek; delirmek ve aklını kaçırmak anlamında kullanılıyor. Yani, bu deyimin doğru yazımı kullanım amacına göre değişmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0