in

FWB nedir?

FWB nedir sorusu arama motorlarında yoğun bir şekilde araştırılıyor. Birçok kişinin özellikle sosyal medyada sıkça kullandığı kısaltma olan FWB nedir? Gençlerin fotoğraf veya bir video paylaşırken kullandıkları FWB neyin açılımı? FWB ne demek? FWB ile tanımlanan durum ne? İşte, merak edilenler…

Özellikle internetin hayatımızın bir parçası olduğundan itibaren yaklaşık 10 sendir sosyal medyanın da etkisiyle yeni terimler ve kelimeler ortaya çıkıyor. Daha önce de bir filmden esinlenilerek kullanılmaya başlanan ve son günlerde sosyal medyada buna dair sıkça tweetlerin atılmasıyla gündem olan FWB nedir? FWB ne demek? FWB ne anlama geliyor? İşte, detaylar…

FWB NEDİR?

2011 yılında Justin Timberlake ve Mila Kunis’in başrollerini paylaştığı filme konu olan ‘Arkadaştan Öte’ ya da ‘Friends with Benefits’ açılımındaki kelimenin anlamı merak ediliyor.

Birçok kişinin tartışma forum sitelerinde ve sosyal medya platformlarında ön plana çıkarması nedeniyle gündem olan Friends with Benefits yani Arkadaştan öte anlamında kullanılıyor.

Bir erkek ile kadının normal arkadaşlıktan bir tık fazlası sevgili olma durumundan da bir tık azaltılmışı olarak ifade ediliyor.

Duygusal olarak bağlı olmadan birbirilerini severek ancak duygusal olmadan birbirleriyle arkadaş olma durumuna deniyor.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0