in

Harçlık Avans açma ve kapatma nasıl yapılır? 

Son günlerde Harçlık Avans açma ve kapatma nasıl yapılır soruları birçok kişi tarafından araştırılıyor. Yalnızca, KYK öğrenim kredisi veya bursu alan öğrencilerin kullanabildiği Harçlık Avans açma ve kapatma nasıl yapılır sorusu merak ediliyor. Kredi ve burs ücretlerinin yatmaya başlamasıyla gündeme gelen Harçlık Avans açma ve kapatma nasıl yapılır sorusunu sizler için yanıtladık. Peki, Harçlık Avans açma ve kapatma nasıl yapılır? İşte tüm detaylar… 

Öğrenim kredilerinin veya burs ücretlerinin yatmaya başlamasıyla Harçlık Avans açma ve kapatma nasıl yapılır sorusu da gündeme geldi. Ziraat Bankası’nın Genç Bankkart uygulamasını kullanan üniversite öğrencileri Harçlık Avans açma ve kapatma nasıl yapılır sorusunu araştırmaya başladı. Peki, Harçlık Avans açma ve kapatma nasıl yapılır? İşte, Harçlık Avans açma ve kapatma nasıl yapılır sorusunun detaylı cevabı… 

Harçlık Avans açma ve kapatma nasıl yapılır?  

Öğrenciler için büyük avantajlar sağlayan Ziraat Bankası Genç Bankkart, Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs veya kredi alan öğrencilere, Ziraat Bankası’ndaki hesaplarına yatırılan ödemeleri tahsil edebilmeleri için dağıtılmış olan bir banka kartıdır. Öğrencilerin KYK ödemelerini almak için açtırdıkları banka hesapları için herhangi bir ödeme yapmalarına gerek yoktur. 18 yaşından küçük Ziraat Genç Bankkart sahibi olamazlar. Ayrıca yüksek lisans öğrencilerinin de devletten aldıkları KYK bursları ve kredileri kesileceğinden onların da kartları iptal edilir. 

 Genç Bankkart Harçlık Avans 

Genç bankkart harçlık avans özelliği sayesinde vadesiz hesapta para kalmadığında bile ek olarak tanımlanan harçlık avans limitinden harcama yapmak mümkündür. Harçlık avans limitinden harcanan para diğer ay otomatik olarak KYK ödemesinden tahsil edilir.   

Eğer kartın harçlık avans özelliği açık değilse, bir Ziraat Bankası şubesine giderek talepte bulunulabilir. Harçlık Avans özelliğini kapatmak için de yine müşteri temsilcisiyle görüşmek veya en yakın şubeden destek almak gerekiyor. Harçlık avans limitinin kalan bakiyesini öğrenmek için bankanın ATM, telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve internet bankacılığı hizmetlerinden faydalanılabilir. Bununla birlikte, HARCLIK AVANS BAKIYE yazıp 4747’ye SMS göndererek de o ay içerisindeki kullanılabilir limitin ne kadar olduğu öğrenilebilir. 

Genç Bankkart özellikleri nelerdir? 

Ziraat Bankası’ndan alınan vadesiz mevduat hesabı ve kredi kartı hizmetleri için iki farklı kart kullanılmasına gerek yoktur. Tüm işlemler tek bir kart üzerinden yürütülebilir. Ziraat Bankası ATM’lerinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışındaki üzerinde “Tüm bankalar için ortak ATM” ibaresi bulunan tüm ATM’lerden para çekme işlemi gerçekleştirilebilir. Hesaba tanımlanan harçlık avans limiti sayesinde vadesiz mevduat hesabında yeterli derecede nakit para bulunmasa bile alışveriş yapılabilir. İnternet alışverişlerinde hem banka hesabı hem de kredi kartı üzerinden ödeme yapılabilir. Bununla birlikte internet alışverişlerinde yapılan ödemeler 3 boyutlu güvenlik sistemi sayesinde güvenle gerçekleştirilir. Kullanılan operatör fark etmeksizin Genç Bankkart aracılığıyla ATM ya da internet şubesi hizmetleri kullanılarak hatta TL yüklemesi yapılabilir. 

Comments

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0