in

Harçlık avans tahsilâtı nedir?

Harçlık avans tahsilâtı nedir sorusu bugünlerde pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Mobil bankacılık uygulamalarına giriş yapan vatandaşlar harçlık avans tahsilâtı altında kesilen paralarının nedenini öğrenmek istiyor. Kişilerin ilk defa gördüğü veya ne olduğunu öğrenmek istediği harçlık avans tahsilâtı nedir? Harçlık avans tahsilâtı neden alınır? İşte, merak edilen bilgiler…

Üniversite öğrencilerinin devletten okudukları yıllar boyunca burs veya kredi olarak aldıkları paradan harcama yaptıkça kesilen harçlık avans tahsilatı nedir? Harçlık avans tahsilatı nasıl alınır? Öğrencilerin harcayacağı harçlık avans limiti ne kadar? Harçlık avans tahsilatı ne demek? İşte, detaylı bilgiler…

HARÇLIK AVANS TAHSİLATI NEDİR?

Harçlık Avans, KYK’dan burs veya öğrenim kredisi adı altında her ay ödeme alan öğrencilerin Ziraat Bankkart Genç’lerine tanımlı olan, hesaplarında para bulunmasa dahi sadece alışveriş işlemlerinde kullanabileceği kadar olan faizsiz ve masrafsız alışveriş limiti olarak adlandırılır.

Bir sonraki ay alacağı ücret üzerinden harcamalar yapan öğrenciler, burs ve kredi ücretlerinin yattığı gün hesaplarında harcadıkları tutar kadar “harçlık avans tahsilatı” adında kesinti olduğunu göreceklerdir. Bu durumun tamamen yapılan harcamalar ile ilgili olduğunu, bankanın ekstra bir ücret kesintisinde olmadığını ifade edebiliriz.

Herhangi bir şekilde bir sonraki ay üzerinden harcama yapmayan öğrenciler, burs ve kredilerini tam tutar üzerinden çekebiliyor. Eğer hesabınızdan harçlık avans tahsilatı yapılmasını istemiyorsanız Ziraat Bankası ile iletişime geçerek hesabınızın harçlık avans çekimine kapatılmasını isteyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0