in

Harçlık Avans nasıl kullanılır? 

Son günlerde Harçlık Avans nasıl kullanılır sorusu birçok öğrencinin gündeminde. Ziraat Bankası’nın Bankkart kullanıcılarının aktifleştirebildiği Harçlık Avans nasıl kullanılır sorusuyla araştırılmaya devam ediyor. Hesaplarında para bulunmayan öğrencilerin kullanabildiği Harçlık Avans nasıl kullanılır sorusunu sizler için yanıtladık. Peki, Harçlık Avans nasıl kullanılır? İşte tüm detaylar… 

2021 yılında burs ve kredi alan öğrencilerin paraları yatmaya başladı. Bu gelişmenin üzerine Harçlık Avans nasıl kullanılır sorusu da gündeme geldi. Ziraat Bankası’nın gençler için oluşturduğu Bankkart ile aktifleştirilebilen Harçlık Avans nasıl kullanılır sorusuyla araştırılıyor. Peki, Harçlık Avans nasıl kullanılır? İşte, Harçlık Avans nasıl kullanılır sorusunun detaylı yanıtı… 

Harçlık Avans nasıl kullanılır? 

Harçlık Avans, KYK’dan burs, öğrenim kredisi alan üniversite öğrencilerinin Bankkart Genç’lerine tanımlanan, hesabında para bulunmasa bile sadece alışverişlerde kullanabileceği kadar faizsiz, masrafsız bir alışveriş limitidir. 

Harçlık Avans, Bankkart Genç’in bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabında para kalmadığında devreye girerek sana ekstra alışveriş imkânı sağlar. Harçlık Avans yalnızca alışverişlerde kullanılıyor. ATM’lerden nakit olarak çekmek mümkün değil. Ayrıca KYK kredisi veya burs almanız gerekiyor. Harçlık Avans’tan harcadığın tutar, KYK burs, öğrenim kredinden otomatik olarak tahsil edilir. Harçlık Avans, KYK’dan burs, öğrenim kredisi alan üniversite öğrencilerinin Bankkart Genç’lerine tanımlanan, hesabında para bulunmasa bile aylık 375 TL’ye kadar sadece alışverişlerde kullanabileceği faizsiz, masrafsız bir alışveriş limitidir. Bu limit, Bankkart Genç’in bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabında para kalmadığında devreye girerek sana 375 TL’ye kadar alışveriş imkânı sağlar. Harçlık Avans’tan harcadığın tutar, KYK burs/öğrenim kredinden otomatik olarak tahsil edilir. 

Harçlık Avans bakiyeni ve kalan limitini ATM’lerimizden, 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezi’nden, İnternet Şube’den, Ziraat Mobil’den veya HARCLIK AVANS BAKIYE yazıp 4747’ye SMS göndererek kolaylıkla öğrenebilirsin. Harçlık Avans’tan yaptığın harcamaları İnternet Şubemizde Bankkartlarım menüsüne girdiğinde Kart Hareketleri İzleme butonuyla açılan ekrandan Bankkart Genç’ini seçerek görebilirsin. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0