in

Muhasebeciler sokağa çıkma yasağından muaf mı?

1 Aralık Salı günü başlayan yeni kısıtlamalar, daha kapsamlı olduğundan vatandaşlarda birçok soru işareti yaratmaya devam ediyor. Muhasebeciler sokağa çıkma yasağından muaf mı sorusu açıklamaların ardından çokça merak edildi. Hem hafta içi hem de hafta sonu olmak üzere belirli saatlerde gelen yasaklar, Muhasebeciler sokağa çıkma yasağından muaf mı sorusunu da gündeme getirdi. Peki, muhasebeciler sokağa çıkma yasağından muaf mı? İşte tüm detaylar…

Business concept. Business people discussing the charts and graphs showing the results of their successful teamwork.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı yeni genelgeye göre kısıtlamalar biraz daha ağırlaşmış görünüyor.  Gelen kısıtlamalara nazaran bazı meslek gruplarının çalışma hayatına devam etmesi de muhasebeciler sokağa çıkma yasağından muaf mı sorusunu akıllara getiriyor. Peki, muhasebeciler sokağa çıkma yasağından muaf mı? İşte, muhasebeciler sokağa çıkma yasağından muaf mı sorusunun detaylı yanıtı… 

Muhasebeciler sokağa çıkma yasağından muaf mı? 

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili ek genelge gönderdi. Serbest muhasebeci, mali müşavirler ile yeminli mali müşavirler ve çalışanları sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazartesi akşamki kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada bundan sonra hafta sonu tamamen, hafta içi de kısmen sokağa çıkma yasağı uygulanacağını söyledi. Hafta içleri yasaklar 21.00-05.00 saatleri arasında olacak. Hafta sonu uygulanacak olan yasaklar da her cuma 21.00’de başlayıp, pazartesi 05.00’e kadar aralıksız uygulanacak. Yasaklar, 1 Aralık Salı günü başlıyor. 

Erdoğan, yasaklara yönelik istisnaları ise şöyle açıkladı: 

“Üretim, tedarik, lojistik, sağlık, tarım, orman gibi genelgede yer alacak sektörler bu kapsamın dışındadır. Market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler belirlenecek saatler çerçevesinde hafta sonu kısıtlamasının dışındadır.” 

Hafta sonu bakkala ve markete gitmek mümkün 

İçişleri Bakanlığı da aynı akşam yayınladığı genelgeyle yasaklara dair detaylar açıkladı. 

Genelgelere göre hafta sonları 20-65 yaş arası kişiler zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak için 10-17 arasında açık olacak market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidebilecek. Restoran ve lokanta tarzı işletmelerin paket servisleri de hafta sonları 10-20 arasıyla sınırlandırılacak. 

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0