in

Şile Belediyesi hangi partide? Şile Belediyesi mevcut başkanı kimdir? Şile Belediye Başkanı kim, hangi parti? İşte güncel bilgiler

Şile Belediyesi hangi partide ve belediye başkanı kimdir sorusunun yanıtı yaklaşan yerel seçimler ile birlikte değişik illerde ve bölgelerden de aranan konular arasında yer alıyor. Partilerin hangi belediyeleri yönettiği ve belediye başkanlarının biyografi bilgileri de aranan konular arasında. Bu belediyelerden birisi de Şile Belediyesi. Peki Şile Belediyesi hangi partide ve belediye başkanı kimdir, kaç yaşında? İşte Şile Belediyesi hakkında bilgiler

Şile Belediyesi hangi partide ve belediye başkanı kimdir sorularının yanıtları merakla takip ediliyor. Beykoz, İstanbul’un 39 ilçesinden biridir ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıdır. Dolayısıyla, Şile Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir alt birimi olarak faaliyet göstermektedir. Peki Şile Belediyesi hangi partide? Şile Belediyesi mevcut başkanı kimdir? Şile Belediye Başkanı kim, hangi parti? İşte güncel bilgiler Şile BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN? Şile Belediye Başkanlığını Ak Parti’nin adayı İlhan Ocaklı 13.680 oy olarak kazanmıştır ve bölgenin yüzde 54,37 oy oranına sahiptir. Şile BELEDİYE BAŞKANI İLHAN OCAKLI KİMDİR? 1972 yılında Sakarya Akyazı’da doğan İlhan OCAKLI, ilköğrenimini Akyazı’da, orta ve lise öğrenimini Adapazarı Teknik Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. Üniversite öğrenimini yurtdışında gerçekleştiren İlhan OCAKLI, Almaata İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, ikinci üniversitesini Anadolu Üniversitesi/ Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. 2004 yerel seçimlerinde Şile Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkan Yardımcılığı, 2007 genel seçimlerinde ise Şile SKM Başkanlığı ve İlçe Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanlığı yaptı. 2009 Yerel Seçimlerinde SKM Başkanlığı ve sonrasında vekil İlçe Başkanlığı görevleri yapan Ocaklı, Şile’de %7 olan üye oranını, %35’lere çıkartarak Şile’ye, İstanbul’da Ak Parti’nin en yüksek üye oranına sahip ilçesi ünvanı kazandırdı. 2009 yılı Ekim ayında Şile İlçe Başkanlığına atanan İlhan Ocaklı, 2011’de 4. AK Parti İlçe Kongresi, 2014’te 5. AK Parti İlçe Kongresi ve 2018’de 6. AK Parti İlçe Kongresinde delegelerin teveccühleri ile AK Parti Şile İlçe Başkanı olarak görev yaptı. İlçe Başkan Yardımcılığı, SKM Başkanlığı ve 3 dönem devam ettiği Şile İlçe Başkanlığı görevlerinde açık kapı politikasıyla, Şile’nin 5 merkez mahallesi ve 57 köyünde, tüm Şileliler ile gönül bağı kuran İlhan Ocaklı, Şile’nin yerel ihtiyaçları ile ilgili tüm sorunlarında, Ankara ile Şile arasında iletişim sağladı. Şile’de yaşanan sorunlara çözüm yolları arayarak Şile’nin gelişmesine büyük katkı sağladı. Şile halkının teveccühleriyle, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, %54,37 oy oranı ile Şile Belediye Başkanı seçilen İlhan OCAKLI, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Şile Belediyesi hangi partide ve belediye başkanı kimdir sorularının yanıtları merakla takip ediliyor. Beykoz, İstanbul’un 39 ilçesinden biridir ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıdır. Dolayısıyla, Şile Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir alt birimi olarak faaliyet göstermektedir. Peki Şile Belediyesi hangi partide? Şile Belediyesi mevcut başkanı kimdir? Şile Belediye Başkanı kim, hangi parti? İşte güncel bilgiler

Şile BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN?

Şile Belediye Başkanlığını Ak Parti’nin adayı İlhan Ocaklı 13.680 oy olarak kazanmıştır ve bölgenin yüzde 54,37 oy oranına sahiptir.

Şile BELEDİYE BAŞKANI İLHAN OCAKLI KİMDİR?

1972 yılında Sakarya Akyazı’da doğan İlhan OCAKLI, ilköğrenimini Akyazı’da, orta ve lise öğrenimini Adapazarı Teknik Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. Üniversite öğrenimini yurtdışında gerçekleştiren İlhan OCAKLI, Almaata İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, ikinci üniversitesini Anadolu Üniversitesi/ Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı.

2004 yerel seçimlerinde Şile Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkan Yardımcılığı, 2007 genel seçimlerinde ise Şile SKM Başkanlığı ve İlçe Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanlığı yaptı.

2009 Yerel Seçimlerinde SKM Başkanlığı ve sonrasında vekil İlçe Başkanlığı görevleri yapan Ocaklı, Şile’de %7 olan üye oranını, %35’lere çıkartarak Şile’ye, İstanbul’da Ak Parti’nin en yüksek üye oranına sahip ilçesi ünvanı kazandırdı.

2009 yılı Ekim ayında Şile İlçe Başkanlığına atanan İlhan Ocaklı, 2011’de 4. AK Parti İlçe Kongresi, 2014’te 5. AK Parti İlçe Kongresi ve 2018’de 6. AK Parti İlçe Kongresinde delegelerin teveccühleri ile AK Parti Şile İlçe Başkanı olarak görev yaptı.

İlçe Başkan Yardımcılığı, SKM Başkanlığı ve 3 dönem devam ettiği Şile İlçe Başkanlığı görevlerinde açık kapı politikasıyla, Şile’nin 5 merkez mahallesi ve 57 köyünde, tüm Şileliler ile gönül bağı kuran İlhan Ocaklı, Şile’nin yerel ihtiyaçları ile ilgili tüm sorunlarında, Ankara ile Şile arasında iletişim sağladı. Şile’de yaşanan sorunlara çözüm yolları arayarak Şile’nin gelişmesine büyük katkı sağladı.

Şile halkının teveccühleriyle, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, %54,37 oy oranı ile Şile Belediye Başkanı seçilen İlhan OCAKLI, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0