in

Tuzla Belediyesi hangi partide? Tuzla Belediyesi mevcut başkanı kimdir? Tuzla Belediye Başkanı kim, hangi parti? İşte güncel bilgiler

Tuzla Belediyesi hangi partide ve belediye başkanı kimdir sorusunun yanıtı yaklaşan yerel seçimler ile birlikte değişik illerde ve bölgelerden de aranan konular arasında yer alıyor. Partilerin hangi belediyeleri yönettiği ve belediye başkanlarının biyografi bilgileri de aranan konular arasında. Bu belediyelerden birisi de Tuzla Belediyesi. Peki Tuzla Belediyesi hangi partide ve belediye başkanı kimdir, kaç yaşında? İşte Tuzla Belediyesi hakkında bilgiler

Tuzla Belediyesi hangi partide ve belediye başkanı kimdir sorularının yanıtları merakla takip ediliyor. Tuzla, İstanbul’un 39 ilçesinden biridir ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıdır. Dolayısıyla, Tuzla Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir alt birimi olarak faaliyet göstermektedir. Peki Tuzla Belediyesi hangi partide? Tuzla Belediyesi mevcut başkanı kimdir? Tuzla Belediye Başkanı kim, hangi parti? İşte güncel bilgiler Tuzla BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN? Tuzla Belediye Başkanlığını Ak Parti’nin adayı Şadi Yazıcı 74.227 oy olarak kazanmıştır ve bölgenin yüzde 50.52 oy oranına sahiptir. Tuzla BELEDİYE BAŞKANI ŞADİ YAZICI KİMDİR? Tuzla Belediye Başkanı Aslen İkizdere, Rize’li bir ailenin çocuğu olarak 1971 yılında Erzurum’da doğdu. 1974 yılında ailesiyle Kartal’a yerleşti ve ilk, orta, lise öğrenimini Kartal’da tamamladı. 1987 yılında liseden mezun olup, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra; doktor olarak kariyer hayatına atıldı. Aynı zamanda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluş çalışmalarında yer aldı ve Tuzla, İstanbul Kurucu İlçe Başkanı olarak siyasete ilk adımını attı. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluş çalışmalarında yer aldı ve Tuzla, İstanbul Kurucu İlçe Başkanı olarak siyasete ilk adımını attı. İstanbul Tuzla Kurucu İlçe Başkanı olarak siyasete ilk adımını attı ve 7 yıl AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. 26 Ekim 2008 tarihinde yapılan ilçe kongresinde tekrar aday olmayarak görevini yeni bir arkadaşına bıraktı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Tuzla belediye başkan adayı oldu ve seçimlerden %40,25 oy oranı elde ederek Tuzla ilçesinin belediye başkanı oldu. 2014’te tekrar aday olan Yazıcı, %49,99 oy oranıyla yeniden Tuzla belediye başkanı seçildi. 2019 yerel seçimlerinde üçüncü kez Tuzla İlçesinin Belediye Başkanı seçildi.

Tuzla Belediyesi hangi partide ve belediye başkanı kimdir sorularının yanıtları merakla takip ediliyor. Tuzla, İstanbul’un 39 ilçesinden biridir ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıdır. Dolayısıyla, Tuzla Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir alt birimi olarak faaliyet göstermektedir. Peki Tuzla Belediyesi hangi partide? Tuzla Belediyesi mevcut başkanı kimdir? Tuzla Belediye Başkanı kim, hangi parti? İşte güncel bilgiler

Tuzla BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN?

Tuzla Belediye Başkanlığını Ak Parti’nin adayı Şadi Yazıcı 74.227 oy olarak kazanmıştır ve bölgenin yüzde 50.52 oy oranına sahiptir.

Tuzla BELEDİYE BAŞKANI ŞADİ YAZICI KİMDİR?

Tuzla Belediye Başkanı

Aslen İkizdere, Rize’li bir ailenin çocuğu olarak 1971 yılında Erzurum’da doğdu. 1974 yılında ailesiyle Kartal’a yerleşti ve ilk, orta, lise öğrenimini Kartal’da tamamladı. 1987 yılında liseden mezun olup, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra; doktor olarak kariyer hayatına atıldı. Aynı zamanda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluş çalışmalarında yer aldı ve Tuzla, İstanbul Kurucu İlçe Başkanı olarak siyasete ilk adımını attı.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluş çalışmalarında yer aldı ve Tuzla, İstanbul Kurucu İlçe Başkanı olarak siyasete ilk adımını attı.

İstanbul Tuzla Kurucu İlçe Başkanı olarak siyasete ilk adımını attı ve 7 yıl AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. 26 Ekim 2008 tarihinde yapılan ilçe kongresinde tekrar aday olmayarak görevini yeni bir arkadaşına bıraktı.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Tuzla belediye başkan adayı oldu ve seçimlerden %40,25 oy oranı elde ederek Tuzla ilçesinin belediye başkanı oldu.

2014’te tekrar aday olan Yazıcı, %49,99 oy oranıyla yeniden Tuzla belediye başkanı seçildi.

2019 yerel seçimlerinde üçüncü kez Tuzla İlçesinin Belediye Başkanı seçildi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0