in

Sokağa çıkma yasağında Migros açık mı?

4 Aralık Cuma günü saat 21.00’dan itibaren başlayan sokağa çıkma yasağında temel gıda ihtiyaçlarının giderilebilmesi için bazı işletmelerin hizmet vermeye devam edeceği kararı alınmıştı. Bunun üzerine birçok vatandaş sokağa çıkma yasağında Migros açık mı sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, sokağa çıkma yasağında Migros açık mı? İşte, sokağa çıkma yasağında Migros açık mı sorusunun yanıtı…

Sokağa çıkma yasağının başlamasıyla vatandaşlar, sokağa çıkma yasağında Migros açık mı sorusunu hızla araştırmaya başladı. Çevre bakkal ve marketlerin açık olacağı bilgisinin aktarılması üzerine birçok kişi sokağa çıkma yasağında Migros açık mı sorusunun yanıtı merak ediyor. Peki, sokağa çıkma yasağında Migros açık mı? İşte, sokağa çıkma yasağında Migros açık mı sorusunun yanıtı… 

Sokağa çıkma yasağında Migros açık mı?  

İçişleri Bakanlığı tarafından genelge yayınlandı ve market çalışma saatleri düzenlendi. Hafta sonlarının sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi ile beraber vatandaşlar hafta sonu temel ihtiyaçlarını almak amacıyla market çalışma saatleri için araştırmalar yapıyor.  

 Hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketler belli saatlerde açık olacak. 5- 6 Aralık Cumartesi ve Pazar günleri marketler 10.00 ile 17.00 saatleri arasında çalışıyor olacak. 

Kısıtlamanın olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir. 

“Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek.” 

Migros hafta içi 10.00- 20.00 arası çalışıyor. 

Migros hafta sonu 10.00- 17.00 arası çalışıyor. 

Hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasağı uygulaması getirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelgeye göre sokağa çıkma yasağı saat saatlerinde marketler hafta sonu belli saatlerde açık olacak. Yayınlanan genelgeye göre, “Market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler, belirlenecek saatlerde hafta sonu kısıtlama dışındadır.” 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0