in

Telegram’da durum paylaşma var mı? 

Son günlerde kullanıcı sayısı artan Telegram’da durum paylaşma var mı sorusuyla gündemde. WhatsApp güncelleme haberinden sonra vatandaşlar birçok alternatif uygulama arayışına girmiştir bu gelişmelerden sonra Telegram’da durum paylaşma var mı sorusu da merak ediliyor. Telegram’da durum paylaşma var mı işte Telegram’da durum paylaşma var mı detaylı cevabı… 

WhatsApp uygulamasının yeni aldığı karar doğrultusunda yeni alternatif arayan birçok kişi Telegram’da durum paylaşma var mı sorusuna yanıt aramaya başladı. Arama motorlarında çokça aranan Telegram’da durum paylaşma var mı sorusu sosyal medyanın da gündeminde. Peki, Telegram’da durum paylaşma var mı işte Telegram’da durum paylaşma var mı sorusunun detaylı cevabı… 

Telegram’da durum paylaşma var mı? 

Telefon numarası ile kayıt olunur. Ancak istenilen irtibatlarda telefon numarası verilmeden kullanıcı adı ile görüşme yapılabilir. Bulut tabanlı mesajlaşma. Bu sayede yazılım, her platformda saniyeler içerisinde karşınıza gelir, içerik eşleştirilir. Gizli sohbet imkânı (İngilizce ara yüzde “secret chat“). Telegram, gizli mesajlaşmalardaki yazışmaları ve medya dosyalarını sunucularında saklamaz. Ayrıca bu mesajlar için sistem günlüğü (metaveriler) de tutulmaz.  

Böylece, Telegram bile sizin kime ve ne mesaj gönderdiğinizi bilemez. Kendini imha edebilen süreli mesajlar. Gönderilen bir mesaj dilenirse belirlenen bir süre sonunda karşılıklı her iki cihazdan otomatik silinebilir. Bir mesajı – içeriği sildiğinizde karşı taraftan da otomatik silinmesi İletinin üçüncü taraflara iletilmesinin engellenmesi Ekran görüntüsü alındığında karşıdaki kişiye, sohbette iki kişinin de görebileceği şekilde uyarı olarak bildirme Konum paylaşabilme Sunucuları dağıtık yapıdadır. Yani dünyanın çeşitli yerlerindeki sunucuları sayesinde veri paylaşımı ve eşleştirme oldukça hızlıdır.Kanallar (botlar), etiketler (stickers) Masaüstü uygulaması (Windows, Linux, OS X) ya da web sayfası üzerinden kullanılabilir.  

Ayrıca Windows için taşınabilir sürümü mevcuttur. Masaüstü sürümleri, “Gönder” menüsüne Telegram seçeneğini ekler. Masaüstü sürümlerinde “Secret Chat” özelliği kullanılamaz. Gizli sohbet (secret chat) olmayan mesajlaşmaları ise sunucularında saklar. Belge ya da farklı biçimlerde her türlü dosyayı gönderebilme.

Dosya boyutu 2 GB’ı aşamaz. Toplam paylaşılan/ gönderilen dosya adedinde sınır yoktur. Bilinmeyen numaraların mesaj atmasını önleyebilme Kişiye özel son görünmeyi kapatabilme Hatalı yazılan mesajı sonradan düzenleyebilme Ücretsiz ve reklamsız Sesli arama özelliği Görüntülü arama özelliği Ön tanımlı ayarlara göre 6 ay boyunca kullanılmazsa hesaptaki dosyalar (mesajlar, medya dosyaları kişi listesi vb.) silinir. İstenirse hesabın silme periyodu ayarlardan 1 yıla çıkarılabilir.  Android ve masaüstü uygulamalarının teması değiştirilebilir. Proxy desteği Telegram uygulamasında durum özelliği yer almıyor. Böyle bir özelliği bulunmayan mesajlaşma uygulaması Telegram’da durum paylaşma yapılamıyor. 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0