in

Yarın (15 Aralık) doktorlar çalışıyor mu, hastaneler açık mı? Doktorlar grevde mi? İşte merak edilenler…

Doktorlar grev mi yapıyor? Bugün ve yarın doktorlar çalışıyor mu? Polikliniklere ve hastanelere gitmek isteyen hastalar, doktorların çalışıp çalışmadığıyla ilgili bilgi almak istiyor. Doktorların aldığı grev kararı sonrasında internette en çok aranan konuların başında geliyor. Peki yarın ve diğer günlerde hastaneler açık olacak mı ve daha önemlisi doktorlar hizmet verecek mi? Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (HEKİM-SEN) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) grev çağrısı yaptı.İki kuruluş da grev kararı aldı. İşte gelişmeler.

Türk Tabipleri Birliği ve Hekim-SEN tarafından alınan karar doğrultusunda doktorlar grev kararı aldı. Bu hafta bir çok doktorun görev bırakması düşünülürken, sadece aciller hizmet verecek.

DOKTORLAR YARIN ÇALIŞIYOR MU, HASTANELER AÇIK MI?

HEKİM-SEN üyesi doktorlar 14-15 Aralık yarım gün, 16 Aralık Perşembe tam gün; Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası ise 13 Aralık Pazartesi günü iş bırakma eylemi yapacak.

HEKİM-SEN’den yapılan açıklamada ise, “15 Aralık Çarşamba günü tam gün G(ö)REV’deyiz. Aciller dışında sağlık hizmeti sunulmayacaktır.” denildi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0