in

Aysel Yakupoğlu kimdir? Aysel Yakupoğlu evli mi?

YouTube üzerinden yaptığı cover şarkılarla gündeme gelen Aysel Yakupoğlu’nun hayatı hakkında çok fazla soru soruluyor. Bu sorulardan en merak edileni ise Aysel Yakupoğlu evli mi? Sizler için derlemiş olduğumuz haberimizde Aysel Yakupoğlu ile ilgili bilgileri derledik. Aysel Yakupoğlu kimdir? Aysel Yakupoğlu evli mi? Aysel Yakupoğlu kaç yaşında?

Soner Sarıkabadayı’nın ‘Tarifi Zor’ bestesi ile müzik piyasasınıda adından söz ettiren Aysel Yakupoğlu son günlerde herkesin ilgisini topladı. Aysel Yakupoğlu’nun YouTube üzerinden paylaştığı içerikler, insanların aklında soru işareti yarattı. Bir ay önce seslendirdiği ‘Son Şans’ isimli şarkısının ardından Aysel Yakupoğlu evli mi sorusu tekrar gündeme geldi. İşte Aysel Yakupoğlu evli mi sorusuna dair detaylar… 

AYSEL YAKUPOĞLU EVLI ?

Aysel Yakupoğlu, 29 Ocak 1982 tarihinde Ankara Bala’da dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokul eğitimini Demetevler İlköğretim Okulu’nda, liseyi Yenimahalle Yunus Emre Kız Meslek Lisesi’nde bitirmiştir. 

1999 yılında Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği Korosuna girmeye kazanmıştır. 1999-2001 yılları arasında Kültür Bakanlığı bünyesinde solist olarak yurt içi ve yurt dışı turnelerine katılmıştır.  

2002 yılında Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü’ne girmiştir. 2006 yılında Aysel Yakupoğlu, iyi bir dereceyle mezun olmuştur. Ankara ve Adapazarı’nda geçici olarak müzik öğretmenliği yapmıştır. Öğretmenlik süresince sahne hayatına da devam etmiştir. Birçok sanatçının albümlerinde vokal ve düet yapmıştır. Ankara Yenimahalle Belediyesi’nde koro şefi ve solist olarak çalışmıştır.  

Söz ve müziği ünlü sanatçı Yıldız Tilbe’ye ait olan “Leyla Mecnun Aşk Görsün” adlı şarkısına 6 Ekim 2016 tarihinde klip çekmiştir. 2017 yılında ise “Gün Gelir” isimli albümünü yayımlamıştır.

Aysel Yakupoğlu’nun eşi Savaş Yakupoğlu’dur. Bu evliliklerinden ise 2012 yılında dünyaya gelen Asya Yakupoğlu adında bir kız çocukları dünyaya gelmiştir. 

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0