in

ÜzgünÜzgün

Boe B kimdir ne zaman ve nasıl öldü?

Boe B kimdir sorusuyla araştırmalarını sürdüren vatandaşlar konu hakkında tüm bilgileri öğrenmek istiyor. Sosyal medyada yapılan paylaşımların ardında gündeme gelen ev çokça yer verilen Boe B kimdir? Boe B öldü mü? Boe B ne zaman öldü? Bir döneme damga vurduğu söylenen Bo B hakkında detaylı bilgiler neler? İşte, merak edilenler…

Müzik sektörünün dünyada ve ülkemizde önemli bir kolu olan Rap’in bir dönem öne çıkan isimlerinden olan Boe B lakaplı sanatçı kimdir? Dönemin en ünlü ve iddialı atışmalarını gerçekleştiren Bo B kimdir? Sosyal medyada fotoğrafının paylaşılması üzerine merak edilip araştırılan Boe B ne zaman öldü? Boe B öldürüldü mü? İşte, detaylar…

BOE B KİMDİR NE ZAMAN VE NASIL ÖLDÜ?
Asıl adı Bülent İpek olan Boe B, 1970 yılında Almanya’nın başkenti Berlin’de doğdu. Berlin’in Türk mahallesi olarak bilinen Kreuzberg’te büyümüştür.

Boe B, Türkçe Rap piyasasındaki Killa Hakan, Gekko G, Sırtlan, Bektaş gibi birçok rapçinin ustası aynı zamanda Türkçe Rap’in babası olarak kabul edilir.

TRT Türk’te Boe B’nin anısına yayınlanan Söyleyeceklerim Var programında Killa Hakan ve Fuat Ergin’in ilk Türkçe Rap’i Boe B’den duyduğunu söylemektedir. Aynı programda Alper Ağa’nın 1986-87 yıllarında kendisinin İngilizce rap yaptığı sıralarda ilk Türkçe Rap deneyimlerini Boe B’nin yaptığını söyler. Böylece ilk Türkçe Rap kültürünün adımları atılmıştır. Boe B ilk kaydını Arapça olarak almıştır. İlk Türkçe Rap grubu olan İslamic Force (Kan-Ak) grubunun kurucularındandır.

Boe B, 19 Kasım 2000 yılında kalp krizi geçirerek hayata veda etmiştir. Boe B’nin vefatıyla İslamic Force grubu dağılmıştır.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0