in

Dusan Bulut Türk mü?

Son zamanlarda bütün Dünya’da Tokyo Olimpiyatları büyük ilgi odağı olmuş durumda. Türkiye’de de birçok kişi tarafından takip edilen olimpiyatlarda basketbol oyuncusu Dusan Bulut dikkat çekti. Birçok kişi tarafından Dusan Bulut’un Türk olup olmadığı merak ediliyor. Peki Dusan Bulut Türk mü?

Olimpiyatlar bütün dünyada hızını kesmeden devam ediyor. Türkiye’de de özellikle kadın voleybol takımımızın yakaladığı başarı oldukça gündem olmuştu. Daha sonra birçok kişi tarafından takip edilmeye başlayan olimpiyatlar 8 Ağustos’a kadar devam edecek. Bu süre içerisinde 3×3 basketbol takımında oynayan Dusan Bulut oldukça çok dikkat çekti.

İsminden dolayı birçok insan Dusan Bulut’un Türk olup olmadığını merak etmeye başladı. Dusan Bulut, 3×3 erkekler bireysel basketbol sıralamasında 1. sırada yer alıyor. Başarılı sporcu Sırp profesyonel basketbol oyuncusudur. Novi Sad Al-Wahda ve Sırbistan erkek milli 3×3 takımında oynamaktadır. Dusan Bulut’un isminden dolayı Türk olduğu insanlar tarafından düşünülmektedir.

Ancak Dusan Bulut Türk değildir. Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde 1985 yılının Ekim ayında dünyaya gelmiştir. 1,91 boyu olan Dusan Bulut’un, basketbola ilgili verdiği röportajda yer alan bilgilere göre oldukça küçük yaşta başlamış. Bunun nedeni ise Dusan Bulut, 3×3 basketbolun yaşadığı şehrin sokaklarında tek yapabileceği spor olduğunu söylemiştir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0