in

Esin Şenol’un eşi kimdir?

Başkentte doğup büyüyen, eğitimini yine burada tamamlayan Esin Şenol güler yüzü ve tavırları ile dikkatleri üzerine çekti. Prof. Dr. Esin Şenol, yaptığı bilgilendirici açıklamalarla da adından çokça söz ettiriyor. Peki, Esin Şenol’un eşi kimdir? Esin Şenol kaç yaşında ve nereli? İşte Esin Şenol’un biyografisi…

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı olan Esin Şenol, sempatik tavırlarıyla ve güler yüzüyle birçok kişi tarafından takdir edilen bir isim. Esin Şenol, kendi özel muayenehanesinde çalışmalarını sürdürüyor. Esin Şenol’un hayatını merak eden kişilerin en çok sorduğu sorulardan birisi de Esin Şenol’un eşi kimdir oldu. İşte Esin Şenol’un eşi kimdir sorusunun cevabı… 

ESİN ŞENOL’UN EŞİ KİMDİR? 

Ankara’da doğup büyüyen ve eğitimini de başkentte tamamladıktan sonra yaşamını da burada sürdüren Prof. Dr. Esin Şenol, güler yüzü, sempatik tavırlarının yanı sıra, yaptığı bilgilendirici açıklamalarla da dikkat çekiyor. 

1963 yılında Ankara’da doğan Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, TED Ankara Koleji’nin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Enfeksiyon hastalıkları uzmanı olan Esin Şenol, kendi özel muayenehanesinde çalışmalarını sürdürüyor. 

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, 23 Mart 1963’te başkent Ankara’da doğdu. Ankara’da oturan Prof. Dr. Esin Şenol, Ankara TED Koleji’ni 1981’de bitirdi. 

Lisans eğitiminden önce öğrenimlerinin arkasından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1987’de başarıyla bitirerek, tıp unvanı alan Esin Şenol, ihtisasını ise, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bitirerek 1992’de Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı oldu. 

1992 – 2013 yıllarında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan ve burada ‘Yrd. Doç Dr, Doç. Dr. ve Prof. Dr.’ unvanlarını alan Esin Şenol, mesleki gelişim için birçok kurs ve eğitim sertifika programını başarıyla tamamlamıştır. Esin Şenol, 1999’da Tufts University, New England Medical Center, Boston/MA’da Kemik İliği Transplantasyon Ünitesinde Research Fellow (Araştırma Asistanı) olarak çalıştı. Mesleki çalışmalarına Ankara’da yer alan özel muayenehanesinde devam eden Prof. Dr. Esin Şenol, en son bir televizyon kanalında katıldığı programda ilaç çalışmalarıyla alakalı önemli bilgiler vermişti. 

Esin Şenol’un özel hayatıyla ilgili bir bilgi bulunmuyor. 

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0