in

Aave coin nedir ve ne zaman çıktı? 

Kripto para borsasında yaşanan gelişmelerin ardından Aave coin nedir ve ne zaman çıktı soruları gündeme geldi. AAVE tokenları daha önce LEND tokenları olarak piyasaya sürülmüş, 2020 Ekim ayında ise 100 LEND sahibine 1 AAVE vererek token ismini değiştirmiştir. Peki, Aave coin nedir ve ne zaman çıktı? İşte, Aave coin nedir ve ne zaman çıktı sorularının detaylı yanıtları… 

Aave coin nedir ve ne zaman çıktı soruları son günlerde pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Aave coin de mevduat sahipleri, kredi havuzlarına likidite sağlayarak faiz kazanırken, borçlular bu havuzlardan likiditeyi kullanarak aşırı teminatlı krediler alabilmektedir. Peki, Aave coin nedir ve ne zaman çıktı? İşte, Aave coin nedir ve ne zaman çıktı sorularının detaylı cevapları… 

Aave coin nedir ve ne zaman çıktı? 

Aave (AAVE) kripto para birimi 2017 yılında Etheruem blockchain ağının temelini oluşturan ERC-20 üzerine yazılmış açık kaynaklı bir projedir.Ayrıca bu geçiş esnasında da farklı kullanım alanları için ekstradan 3 milyon AAVE tokenı da üretmişlerdir. Aave (AAVE), bir DeFi projesidir. DeFi bünyesinde birçok proje barındıran bir terimdir. Kelime manası ile DeFi “Merkeziyetsiz Finans” demektir. Merkezi olan geleneksel finans anlayışını değiştiren, finansın tüm avantajlarını merkeziyetsiz ve çok daha kolay ulaşılabilir bir hale getirmeyi amaçlayan projelere verilen genel terimdir. 

Aave (AAVE) DeFi olarak kullanıcılarına, kişiler arası merkezsiz, aracısız ve sabit faiz oranları ile borç verilebilmesini sağlamaktadır. Aave (AAVE) sabit faiz oranları ile ülkeler arası değişen faiz oranlarından kullanıcıların etkilenmesini engelleyerek uluslararası bir kredi verme kuruluşu olmayı amaçlar. “Aave”, İngilizce’de “hayalet” anlamına gelen Fince bir kelime olarak karşımıza çıkıyor. Protokolün Aave Coin ismini seçmesinin sebebi ise merkezi olmayan finansman için şeffaf ve açık bir altyapı oluşturmaya odaklanmasından geliyor. 

2020 Ocak’ta kullanıcıyla buluşan Aave Coin 28 Şubat’ta My Ether Vallet ve Trust Wallet entegrasyonlarını tamamladı. Ardından 26 Mart’ta BUSD Aave platformunda listelenmeye başladı ve 10 Nisan’da parametre sayfa güncellemesi yapıldı ve tarihsel veri sayfası kullanıcı ile buluştu. Arka arkaya önemli gelişmeler kaydeden Aeve günümüzde de gelişimini sürdürüyor. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0