in

Şehnaz Çinkitaş kimdir?

Şehnaz Çinkitaş kimdir sorusu bu gün içerisinde vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Özellikle Sosyal medyada kısa sürede TT olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Şehnaz Çinkitaş kimdir? Son dakika haber bültenlerinde ilk sıradan lanse edilen ve merak uyandıran Şehnaz Çinkitaş neden gündem oldu? İşte, son gelişmeler…

Son dakika haberi olarak basının başlıca gündem maddesi haline gelen olayın ardından çokça araştırılan Şehnaz çinkitaş kimdir? Şehnaz Çinkitaş neden gündem oldu? Twitter’da hakkında atılan binlerce tweet sonrasında TT listesine giren ve çokça araştırılan Şehnaz Çinkitaş olayı perde arkası nedir? Şehnaz Çinkitaş kimdir? İşte, detaylar…

ŞEHNAZ ÇİNKİTAŞ KİMDİR?
İstanbul İçerenköy’de, 2001 yılında 12 yaşındaki Hande Çinkitaş evinde ölü bulunmuştu. Soruşturma kapsamında Çinkitaş’ın babası Nezih Çinkitaş, üvey annesi Şehnaz Çinkitaş ve komşusu Hacı Osman K. gözaltına alınmıştı.

2001 yılında 12 yaşındaki Hande Çinkitaş’ın öldürülmesine ilişkin baba Nezih Çinkitaş ve üvey anne Şehnaz Çinkitaş olaydan 19 yıl sonra “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme” ve “altsoydan akrabayı kasten öldürme” suçlarından tutuklandı.

20 yıl sonra bıçağın üzerindeki DNA’nın üvey anne Şehnaz Çinkitaş’ın DNA’sı ile eşleştirilip uyması sonucunda tekrardan tutuklanmasına karar verildi. Kısa süre içerisinde yayılan haberin ardından Şehnaz Çinkitaş sosyal medyada gündem oldu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0