in

Serap Belet kimdir nereli kaç yaşında?

Serap Belet kimdir nereli kaç yaşında sorularıyla arama motorlarında araştırmalarını sürdüren vatandaşlar merak edilen isim hakkında detaylı bilgileri öğrenmek istiyor. Sosyal medyada gündem olarak herkesin dikkatini çeken isim Serap Belet kimdir? Yaptığı Gün Başlıyor programıyla pek çok kişinin sosyal medyadan mesaj ve yorum yağmuruna tuttuğu Serap Belet nereli ve kaç yaşında? Serap Belet evli mi? İşte, merak edilenler…

Türk haber kanallarının ön plana çıkan ses tonu ve güzelliğiyle vatandaşların ilgisini çeken sunucu haberci Serap Belet bugünlerde internette çokça araştırılıyor. Serap Belet kimdir nereli ve kaç yaşında gibi sorularla özel hayatına dair bilgileri öğrenmek isteyen vatandaşlar için Serap Belet evli mi? Serap Belet kaç yaşında? Serap Belet nereden mezun olmuş? İşte, detaylı bilgiler…

SERAP BELET KİMDİR NERELİ KAÇ YAŞINDA?
1978 yılında dünyaya gelen Serap Belet, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunudur. İngilizce ve Fransızca biliyor.

Mesleğe ilk olarak 1997 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Arena programında başlamıştır. Buradaki başarısı ile yol alan Belet Kanal D’nin farklı alanlarında çalışmıştır.

1999 Gölcük depreminde bölgede 6 ayı aşkın süre görev yapan Belet oldukça başarılı bir yol izledi. Bunun ardından Belet 2000 yılında Uğur Dündar yönetimindeki Star Haber Merkezi’ne muhabir olarak transfer oldu.

Ekibin kanalla topluca yollarını ayırmasının ardından önce ATV ardından Kanal D’de Arena Programı’nda muhabirliğe devam etti. Bu süreçte ‘Trilyonluk yolsuzluk’, ‘Lösemili çocuklar vakfı dosyası’,’Bahis siteleri’,’Terör mağdurları’ gibi ses getiren pek çok özel habere imza attı.

2008 yılından itibaren Star TV’de Uğur Dündar’ın yönetimindeki Haber Merkezi’nde muhabir ve haber spikeri olarak çalıştı. Star TV’de Hafta sonu Ana Haber Bültenlerini sundu. 2012 yılında Habertürk TV’de spiker olarak kariyerini sürdürdü. Haber Masası, Güne Bakış, Gün ortası gibi kuşakları sundu.

Belet, HaberTürk’te kısa bir ayrılık yaşadıktan sonra 24 Eylül 2018 tarihinde Habertürk’te yeni yayın dönemiyle başlayan “Gün Başlıyor” programı ile sabah saatlerinde tekrarda izleyici ile ekranda buluşmuştur.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu olan ve İngilizce ve Fransızca bilen Serap Belet Douillet iki çocuk sahibidir.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0