in

Zilan Duru kimdir nereli kaç yaşında?

Diyarbakır doğumlu Zilan Duru son zamanlarda adından çokça söz ettiriyor. Aynı zamanda tacını Azra Akın’ın elinden giyen tescilli güzel ile ilgili Zilan Duru kimdir nereli kaç yaşında sorusu merak ediliyor. Peki, dünyaca ünlü İtalyan oyuncu Monca Belluci’ye benzerliği ile konuşulan Zilan Duru kimdir nereli kaç yaşında? İşte sizler için Zilan Duru kimdir nereli kaç yaşında sorusunu yanıtladık.

İzmir’de büyüyen oyuncu Zilan Duru aynı zamanda tescilli bir güzel. Herkesin merak ettiği ise Zilan Duru kimdir nereli kaç yaşında sorusu oldu.  Sizler için derlediğimiz haberimizde Zilan Duru kimdir nereli kaç yaşında sorusunun cevabı… İşte detaylar… 

ZİLAN DURU KİMDİR NERELİ KAÇ YAŞINDA? 

Diyarbakır’da doğup İzmir’de büyüyen oyuncu Zilan Duru, aynı zamanda tacını Azra Akın’ın elinden giyen tescilli bir güzel. Dünyaca ünlü İtalyan oyuncu Monca Belluci’ye benzerliği ile konuşulan Duru, birçok dizide ve bir sinema filminde rol aldı.  

20 Temmuz 1988’de Diyarbakır’da doğdu.  İlk, ortaokul ve liseyi İzmir’de bitirdikten sonra Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünde eğitim gördü. 

2002 yılından itibaren pek çok dergi ve katalog çekiminde yer alarak, bölgesel televizyonlarda bir dönem sunuculuk yaptıktan sonra 2006 yılında oyunculuk hayatına başladı. 2010 Avon Yüz Güzeli yarışmasında 1. seçildi. Sonrasında 20.000 kişi arasından seçilen ve şimdiye kadar ki birinciler arasında yapılan “Avon Güzeller Güzeli” yarışmasında ise 2. oldu. 

Dünya Kadınlar gününü takip eden günlerde, Mart 2011’de vizyona giren Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde çekilen “Kir” (Qırej) isimli kadın hakları ve koruculuk sistemi ile ilgili sinema filminde ve birçok dizide başrol oynadı. Birçok sosyal sorumluluk projesine gönüllü destek vermektedir. 

Rol aldığı film ve diziler:  

Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (TV Dizisi, Olivya-Gülbahar,  2013) 

Kir ((Qırej) (Zilan, Sinema Filmi, 2011) 

Derin Sular (Ceren Kozlu, TV Dizisi, 2011) 

Lale Devri (4 Sezon, Lale Devri, TV Dizisi, Zehra, 2010-2013) 

Zor Sevda (Elif, TV Filmi, 2008) 

Memleket Hikayeleri – Ceviz Oynamaya mı Geldin? (Gülsüm, TV Filmi, 2007) 

Memleket Hikayeleri – Aman Doktor (Ayşegül, TV Filmi, 2007) 

Kuzey Rüzgarı (Umut, TV Dizisi, 2007) 

Memleket Hikayeleri: Evlerinin Önü Mersin (Nihan, TV Filmi, 2006) 

Acemi Cadı (Zümrüt, TV Dizisi, 2006) 

Büyük Buluşma (4 Sezon, TV Dizisi, Aslı, 2004-2007) 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0